Tekkeköy’de karla mücadele çalışmaları  başladı

Tekkeköy’de karla mücadele çalışmaları  başladı

– SAMSUN’un Tekkeköy Belediyesi karla mücadele ekipleri ilçede kar yağışının etkili olmaya başladığı andan itibaren ulaşımda aksamaların yaşanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

SAMSUN, (DHA) – SAMSUN’un Tekkeköy Belediyesi karla mücadele ekipleri ilçede kar yağışının etkili olmaya başladığı andan itibaren ulaşımda aksamaların yaşanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Samsun’un Tekkeköy Belediyesi ekipleri il genelinde etkili olan kar yağışıyla ilgili ilçelerinde problem yaşanmaması adına çalışmalarını sürdürüyor. Kış şartları kapsamında karla mücadele ekiplerinin günler öncesinden gerekli hazırlıkları yaptığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Her yıl olduğu gibi bu yılda kış mevsimi gelmeden önce kış şartlarında ve kar yağışında görev yapacak ekiplerimizi ve araçlarımızı belirlemenin avantajlarını bir kez daha yaşıyoruz. Meteorolojiden aldığımız hava tahmin raporları çerçevesinde kar tanelerinin yere düşmeye başladığı andan itibaren bölgelerden gelen talepler ve gözlemlerimiz çerçevesinde ulaşımda herhangi bir olumsuzluk ortaya çıkmadan karla mücadele ekiplerimiz anında müdahale ediyor. Hava sıcaklığının eksiye düşmesi durumunda ise ilçede, dondurucu soğuğa karşın 7 gün 24 saat görev yapan karla mücadele ekipleri ilçe genelindeki tüm yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor” dedi.


FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS