Tekkeköy’de konteynerler temizlendi

Tekkeköy’de konteynerler temizlendi

SAMSUN'un Tekkeköy Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çöp kovalarının ve konteynerlerinin rutin dezenfekte ve temizlik çalışmalarını yaptı.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Tekkeköy Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çöp kovalarının ve konteynerlerinin rutin dezenfekte ve temizlik çalışmalarını yaptı.


Tekkeköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin mahalle ve sokaklarında bulunan çöp konteynerlerini özel yıkama aracıyla yıkayıp dezenfekte çalışmalarını tamamladı. Tekkeköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince çöp konteynerlerinin çevresinde biriken yağ, kir ve ürün kalıntıları ile benzeri çöplerin çevrede oluşturacağı kötü koku ve kirliliği önlemek amacıyla özel konteyner yıkama aracı ile konteynerleri düzenli olarak yıkanıp dezenfekte ediliyor. Ayrıca çöp kovaları ve çöp konteynerlerinin çevresi ilaçlanıp, kireçlenerek hijyeni ve dezenfektesi sağlanıyor. Daha temiz bir Tekkeköy için emek harcadıklarını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Yaşamış olduğumuz çevrenin temiz ve hijyenik olması sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Bizlerde temizlik imandandır anlayışından hareket ederek İlçemiz sınırlarındaki tüm çöp konteynerlerinde zararlı haşerelerin, bakterilerin, kötü kokuların oluşumunu engellemek, çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi ve çevre kirliliğinin önlenmesi için çöp konteynerleri ile çevresinde düzenli olarak dezenfekte çalışması yapıyoruz" dedi.

Temizlik işlerine bağlı ekiplerin özel konteyner yıkama aracıyla tüm konteynerleri yıkayıp dezenfekte ettiğini belirten Başkan Togar, "Ekiplerimiz yıkama ve dezenfekte işlemlerinin ardından çöp konteynerlerini ve çöp kovalarının bulunduğu alanlar ilaçlayıp kireçliyor. Belirli aralıklarla yapmış olduğumuz bu dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarımız ile kötü kokuların, görüntü kirliliğinin önlenmesinin yanında zararlı haşere, haşerat ve bakterilerin, mikropların oluşumunu engellemiş oluyoruz. Temizlik çalışmalarımızın yanında halk sağlığını tehdit edecek durumların oluşmasını engellemek önceliklerimizdendir" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS