Tekkeköy'de yeşil alan ve park sayısının artırılmasına hız verildi

Tekkeköy'de yeşil alan ve park sayısının artırılmasına hız verildi

SAMSUN'un Tekkeköy İlçesi Belediyesi tarafından ilçe genelinde yeşil alan ve park sayısını artırılması için çalışmaların hızla sürdürüldüğü belirtildi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Tekkeköy İlçesi Belediyesi tarafından ilçe genelinde yeşil alan ve park sayısını artırılması için çalışmaların hızla sürdürüldüğü belirtildi.


Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede yeşil alan ve park sayısının artırılmasına yönelik olarak yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Hızla yapılaşan ve şehirleşen Tekkeköy’ü daha yeşil ve daha çok nefes alan mekanlarla donatmak istediklerini belirten Başkan Togar, "Halkımızın rahatça eğlenip dinlenebileceği sosyal yaşam alanlarının sayısını hızla arttırıyoruz. 4 yılda kırkın üzerinde park ve yeşil alan çalışması yaptık. Hem merkezde, hem de en ücra mahallemizde parklar yapıp vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Amacımız başta çocuklarımızın eğlenecekleri alanları çoğaltmanın yanında vatandaşlarımızın aileleri ve çocuklarıyla hoş vakit geçirip dinlenecekleri günün ve haftanın yorgunluğunu üstlerinden atacakları sosyal alanların sayılarını arttırarak her yaştan vatandaşlarımızı mutlu etmektir. Bu amaç çerçevesinde çalışmalarımıza ve projelerimize aralıksız devam ediyoruz” dedi. Yapılan tüm parklarda, yeşil alanlarda ve tesislerde engellilerin unutulmadığını dile getiren Başkan Togar, "Yeni yapılan tüm parklara engelli evlatlarımızın da kullanabileceği çocuk oyun grupları yerleştirildik. Parkların giriş ve çıkışlarının, kaldırımların ve yapılan tüm tesislerin, binaların engelli çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza engel oluşturulmayacak şekilde yapılıyor" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS