Vergi yapılandırması için son tarih 31 Temmuz

Vergi yapılandırması için son tarih 31 Temmuz

SAMSUN'un Terme İlçe Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada resmi gazetede yayınlanan vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı kanun ile ilgili son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğu belirtildi.

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Terme İlçe Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada resmi gazetede yayınlanan vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı kanun ile ilgili son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğu belirtildi.

Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı kanun kapsamında vatandaşlar 31 Mart öncesine ait vergi borçlarını yapılandırma imkanına kavuştu.

Vatandaşların Terme Belediyesine ait borçlarının yapılandırılması için son tarihin 31 Temmuz olduğunu hatırlatan Terme Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Bahattin Karakaş "Çıkarılan yasa ile emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, haberleşme vergisi, eğlence vergisi, ilan ve reklam vergisi borçları yapılandırma kapsamına alındı. Ayrıca belediyemizin ücret tarifesine bağlı olarak yapılan hizmetlerin ücretleri ile ecrimisil bedelleri de yine kapsam dâhilindedir.  Bu yasa ile 2017 yılı ve önceki dönemlere ait vergi borçları yapılandırılabilecek" dedi.

Yapılandırmadan yararlanan vatandaşların vergilerine ait gecikme zammı, gecikme faizi ve vergi eksik beyan edenlerin cezaları tamamen silineceğini belirten Karakaş, "Silinen bu cezaların yerine verginin ödenmesinde gecikilen süreler için Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) dikkate alınarak daha düşük miktarda bir ceza miktarı belirlenecek. Vergi borcu bulunan mükellefler Terme Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurarak borçlarını yapılandırabilecekler" diye konuştu.

31 Temmuz tarihinin yaklaştığına dikkat çeken Karakaş, Terme Belediyesi Emlak Servisi veznelerinin 28 Temmuz Cumartesi ve 29 Temmuz Pazar günü de çalışacağını borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların o tarihlerde de başvura yapabileceklerini söyledi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS