Vezirköprü’de çiftçiler yeni binalarına 2019’da kavuşacak

Vezirköprü’de çiftçiler yeni binalarına 2019’da kavuşacak

SAMSUN’da ‘Kullanılamaz’ raporu verilerek boşaltılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Vezirköprü İlçe Müdürlüğü Hizmet Binası’nın yıkımına başlandı.

Tolga BİRGÜCÜ/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN’da ‘Kullanılamaz’ raporu verilerek boşaltılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Vezirköprü İlçe Müdürlüğü Hizmet Binası’nın yıkımına başlandı. Her yıl 22 bin çiftçinin hizmet aldığı yeni binanın, 2019 yılı içerisinde tamamlanacağı bildirildi

 

Yılda 22 bine yakın çiftçinin işlem yaptırmak için geldiği ve bakımsızlık nedeniyle atıl duruma düşen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Hizmet Binası, ‘acil durum’ koduyla boşaltılarak tahliye edilmişti. Söz konusu hizmet binasının yenisinin yapımı 2018 yılı yatırım programına alındı. Bir buçuk milyon lira bedelle yenisinin yapımına start verilen hizmet binası için yapım çalışmalarına başlandı.

 

48 YIL BOYUNCA HİZMET VERDİ

Samsun’da 1970 yılından buyana hizmet veren her yıl 22 bin çiftçinin işlem yaptırdığı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Vezirköprü İlçe Müdürlüğü Hizmet Binası hakkında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce 2013 yılında Deprem Risk Raporu çerçevesinde ‘Kullanılamaz’ kararı alındı.

 

KAYMAKAMDAN TAHLİYE TALİMATI

Söz konusu bina için 2018 yılının Mart ayında; Vezirköprü Belediyesi tarafından bölgede yürütülen yol yapım çalışmaları esnasında kullanılan silindir makinesinin oluşturduğu sarsıntı nedeniyle binada çatlaklar meydana geldi. Olayın kendisine bildirilmesi üzerine Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner ise binadaki personeli tahliye ettirdi.

 

HİZMET SGK BİNASINDA SÜRÜYOR

Tahliye sonrası personel Hükümet Konağı’ndaki kendilerine tahsis edilen bir odada bir süre hizmet verdi. Personel daha sonra mülkiyeti Vezirköprü Belediyesi’ne ait Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İlçe eski Hizmet Binası’na taşındı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, halen aynı binada hizmet vermeyi sürdürüyor.

 

EDİS: İHALE SÜRECİ BEKLENİYOR

Çalışma programına ilişkin bilgi veren Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Hizmet binamız hakkında ‘oturulamaz’ raporu vardı. Hem çalışanlar hem de hizmet alan halkımız için tehlikeli durumda alan bu binamız boşaltılarak kapatıldı. Şimdilerde ise binamızın yıkımına başlandı. İhale süreci tamamlandığında yeni hizmet binamızın inşa çalışmalarına start vereceğiz. Yeni Gıda, Tarım ve Hayvancılık  İlçe Müdürlüğü’müzün hizmet binası 2019 yılı içerisinde bitirilerek, faaliyet göstermeye başlayacak. Bu anlamda da Vezirköprü halkımız, hak ettiği hizmeti almış olacak. Şimdiden, herkese hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS