Yıllara direnen 'Anadol' otomobiliyle muhtarlık yarışı

Yıllara direnen 'Anadol' otomobiliyle muhtarlık yarışı

 -SAMSUN'da yaklaşan 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde olduğu gibi, muhtarlık seçimlerinde de adaylık yarışı yaşanıyor.

Tolga BİRGÜCÜ/ALAÇAM(Samsun), (DHA) -SAMSUN'da yaklaşan 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde olduğu gibi, muhtarlık seçimlerinde de adaylık yarışı yaşanıyor. Alaçam ilçesinde muhtar adayı Yalçın Bayram (41), 'Anadol' marka eski otomobilinin arka camına astığı yazıyla sokak ve caddelerde tur atıp, kendisini mahalle seçmenine tanıtıyor. İlginç uygulama görenleri de şaşırtıyor. 

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler yaklaşırken, Samsun’un Alaçam İlçesi Yakacık Mahallesi’nde muhtar adayları arasında ilginç bir yarış yaşanıyor. 27 Mart 2014 tarihinde göreve gelen mevcut muhtar Kemal Kodal’a rakip olan Yalçın Bayram, 1976 model Anadol marka eski aracının arka camına yazdırdığı yazı ile şehrin sokaklarında tur atıyor. 

İLGİ ÇEKMEYİ BAŞARDI
Aracının arka camına ‘Yakacık mahallesi muhtar adayı Yalçın Bayram’ yazdıran muhtar adayı hem görenleri gülümsetiyor, hem de kendi reklamını eski otomobiliyle yapıyor. Meraklı gözlerin dikkatini çekmeyi başaran Yalçın Bayram'ın eski otomobilin camında yazan yazıyı gören vatandaşlar da cep telefonlarına sarılarak o anları fotoğraflıyor.

KODAL: REKLAMA İHTİYAÇLARI VAR
27 Mart 2014 tarihinde göreve gelen Kemal Kodal (53), “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde, mahalleme ve ülkeme hizmet etmek için yeniden aday olacağım. Halk tercih ederse tekrar göreve devam ederiz. Herkes aday olabilir. Bu demokratik bir yarış. Seçimlerin sonuçları şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun. Elbette reklam ve tanıtım yapılacaktır. Araçlarına yazı yazan arkadaş daha yeni, kendisini tanıtmaya ihtiyacı var. İlk defa aday olduğu için kendisini tanıtması gerekiyor. Halkın vereceği karara saygı duyarız" dedi.

BAYRAM: TAKDİRİ VATANDAŞ VERECEK

Muhtar adayı Yalçın Bayram ise, taktirin seçmende olduğunu belirterek, "Bu muhtarlığa ilk adaylığımız. Herkes kazanmak için aday olur. Bazısı bunu halka hizmet, bazısı da silah ruhsatı olmak için aday olur. Muhtarlar silah ruhsatını kolay alırlar. Ben bir otobüs firmasında çalışıyorum. Gecem gündümüz yok. Bu enerjimi, halkımıza hizmet etmek için kullanmak istiyorum. Böyle bir yola çıktık, takdiri vatandaş verecektir. Sandıktan çıkan sonuç, şimdiden hem bize, hem ilçemize, hem şehrimize, hem de ülkemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS