Şehitler ormanı'na bin 100 fidan fidan dikildi

Şehitler ormanı'na bin 100 fidan fidan dikildi

SİNOP'un Dikmen ilçesinde oluşturulan Şehitleri Hatıra Ormanı'na bin 100 fidan dikildi.

Esra AKSU/SİNOP, (DHA) - SİNOP'un Dikmen ilçesinde oluşturulan Şehitleri Hatıra Ormanı'na bin 100 fidan dikildi.


Sinop Valisi Hasan İpek, Dikmen Kaymakamlığı tarafından ilçenin Çorak Mahallesi'nde oluşturulan Dikmen Şehitleri Hatıra Ormanı'nın açılış törenine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda tüm şehitler için edilen dualar sonrasında Vali Hasan İpek bir konuşma yaptı. Vali İpek, ""Bu bin 100 fidan dikimiyle bugün bu alanda şehitlerimizi tekrar yad etmek istiyoruz. Şehitlerimiz bu toprakların tapusudur. Bu topraklarda ilk şehidimiz Peygamber efendimizin torunlarından olan Seyyid İbrahim Bilal Hazretleri'dir. Dikmen ilçemizde Ercüment Türkmen, Arif Kalafat ve Bahattin Dolma şehitlerimizin isimlerini buradaki hatıra ormanı ile yaşatacağız" dedi.


Daha sonra Sinop Valisi Hasan İpek, protokol üyeleri ile birlikte Dikmen Şehitleri Hatıra Ormanı’nın açılışını gerçekleştirdi. Dikmen Şehitleri Hatıra Ormanı’nın açılışına Jandarma Uzman Onbaşı Bahattin Dolma’nın babası Satılmış Dolma, annesi Emine Dolma ve eşi Büşra Dolma, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili İzzet Ercan, Dikmen Kaymakamı Mustafa Gözlet, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Dikmen Belediye Başkanı Saim İstanbullu, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, kurum müdürleri, İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.


Sinop Valisi Hasan İpek, daha sonra Dikmen ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette 28 köy muhtarının katılımı ile gerçekleşen toplantıya katıldı. Vali İpek daha sonra 29. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Sinop’ta gelir ve kurumlar vergisinde birinci olan bir firmaya teşekkür belgesi verdi.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS