Sinop'ta bisiklet turu etkinliği

Sinop'ta bisiklet turu etkinliği

TEMA Vakfı Sinop Merkez İlçe Sorumluluğu ekibi ile Sinop İl Temsilciği ve Bisiklet Federasyonu Sinop İl Temsilciliği işbirilğinde bisiklet turu etkinliği düzenlendi.

Esra AKSU/SİNOP, (DHA) -TEMA Vakfı Sinop Merkez İlçe Sorumluluğu ekibi ile Sinop İl Temsilciği ve Bisiklet Federasyonu Sinop İl Temsilciliği işbirilğinde bisiklet turu etkinliği düzenlendi. 


TEMA Vakfı Sinop Merkez İlçe Sorumluluğu ekibi ile Sinop İl Temsilciği ve Bisiklet Federasyonu Sinop İl Temsilciliği işbirilğinde bisiklet turu etkinliği hamsi yolunda başladı. Bisikletlerini balonlarla bayraklarla süsleyen gönüllüler İskele Meydanı’na kadar pedal çevirdi. Etkinliğin amacının kömürün küresel ısınma ve hava kirliliğine olan olumsuz etkilerinden dolayı termik santraller için toplumsal duyarlılık ve farkındalık yaratılması olduğu belirtildi.

TEMA Sinop İl Temsilcisi Kadriye Göl etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada "Suya, yeterli ve sağlıklı gıdaya erişim için verimli tarım alanlarına ihtiyacımız var. Trakya, Konya Kapalı Havzası, Ereğli ve Karaman, Eskişehir Alpu Ovaları, Çanakkale, Çukurova gibi önemli tarım bölgelerimizde kömür ocakları ve termik santraller kuruluyor, tarım alanlarımız kömür oluyor. Kömür, toprağı, suyu ve tarım alanlarını üzer. Termiklerden çıkan kül, meyve, sebzeleri kaplar, zehirler, kurutur. Termik ve kömür madenciliği projeleri suyu üzer" dedi. 

FOTOĞRAFLI 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS