Başkan Aydın işçilerle 'kadro' yemeğinde buluştu

Başkan Aydın işçilerle 'kadro' yemeğinde buluştu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla başlatılan taşeron işçilerin kadroya alınması sürecinde, Sivas Belediyesinin değişik birimlerinde görev yapan 280 özel şirket çalışanı belediyenin kuruluşu olan Özbelsan AŞ bünyesinden kadroya geçti.

SİVAS, (DHA) - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla başlatılan taşeron işçilerin kadroya alınması sürecinde, Sivas Belediyesinin değişik birimlerinde görev yapan 280 özel şirket çalışanı belediyenin kuruluşu olan Özbelsan AŞ bünyesinden kadroya geçti. Belediye Başkanı Sami Aydın, işçilerle kadro yemeğinde bir araya geldi.

Güvenlik, Kent Bilgi Servisi, Çağrı Merkezi, Park-Bahçe ve Mezarlık Müdürlüğünde istihdam edilen toplam 280 özel şirket çalışanın geçiş işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte Belediye Başkanı Sami Aydın işçilerle akşam yemeğinde bir araya gelerek hayırlı olsun dileklerini iletti. Paşabahçe Kütükev'de düzenlenen programa Başkan Aydın'ın yanı sıra; Belediye Başkan Yardımcıları Mahir Kuzucu, Ahmet Özaydın, Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya, birim müdürleri ve daha önce özel şirket çalışı olup da başlatılan süreçle birlikte Özbelsan bünyesine alınan 280 işçi katıldı.

Kadro sürecinin hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerine başlayan Başkan Aydın, "Sizler artık devletimizin, belediyemizin güvencesi altına girdiniz. Bundan sonraki süreçte bütün işlemleriniz Özbelsan üzerinden yürüyecek ve bütün haklarınız belediye tarafından sağlanacak. Biz çalışanlarımızla yöneticilerimizi bir aile olarak görüyoruz, bir takımın parçaları olarak görüyoruz. Bugün belediyemiz başarılı ise bütün arkadaşlarımızın bunda katkısı vardır. Bundan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu başarıyla birlikte sizlerin de mutlu olması çok önemli. Sizlerin katılımıyla belediyemizin hizmet çıtası inşallah daha yukarılara çıkacaktır. Hayal ettiklerinizi, daha iyi olacağını düşündüğünüz önerilerinizi bize her zaman sunabilirsiniz, bundan memnun oluruz. Biz işini iyi yapanların önerilerini almaktan her zaman mutluluk duyarız. Her biriniz için bu sürecin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.


'TAŞERON KELİMESİ TARİHE KARIŞTI'

İşçilerin kadro sevincini paylaşan Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya da; "Artık taşeron kelimesi ülkemizde tarihe karışmıştır. Artık sizler, Sivas'ımızın yüz akı olan şirketimiz Özbelsan ailesine katlıyorsunuz. Özlük haklarınız, ücretleriniz, izin işlemleriniz, periyodik muayeneleriniz ve diğer tüm işlemleriniz Özbelsan tarafından yürütülecektir. İnanıyorum ki, bundan sonra işinizi daha iyi yapacaksınız. Hayırlı, uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Kadroya geçen işçiler adına konuşan Yasin Karamuk da, "Eşimize, çocuklarımıza ve bizlere bu sevinci yaşatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, taşeron işçilerin kadroya geçme sürecinde emeği olan herekse, tüm mesai arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum. Özellikle bize şimdiye kadar sahip çıkan işçi dostu Belediye Başkanımız Sami Aydın'a çok teşekkür ediyorum. Biz sizlerden razıyız, Allah da razı olsun. Bundan sonraki süreçte işimizi daha çok severek, en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından Kürşat ve Şeyma Kıyçak çifti Başkan Aydın'a, Hulusi Şahin isimli çalışan da Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya'ya çiçek takdim etti.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS