Başkan Navruz'dan '19 Mayıs' mesajı

Başkan Navruz'dan '19 Mayıs' mesajı

SİVAS'ın Yıldızeli Belediye Başkanı Yılmaz Navruz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ın Yıldızeli Belediye Başkanı Yılmaz Navruz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Navruz, yayımladığı mesajda, 19 Mayıs’ın Türk milletinin bağımsızlık savaşının başlatıldığı gün olduğunu belirterek "Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Türk Milletinin inanç ve kararlılığıyla, bundan tam 99 yıl önce Samsun’dan başlayan bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesi Türk Milletinin adını dünyaya duyurarak, tarihin sayfalarına kazınmıştır. Bu gün, milletimizin söndürülemeyen istiklal meşalesini yaktığı gündür. Tarih boyunca hür yaşamış ve hür yaşayacak olan milletimiz, Atatürk'ün önderliğinde destansı bir hürriyet mücadelesine Bandırma vapuruyla çıkmış ve Samsun'da bir küheylan gibi şahlanmıştır. 19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, milletimizin bağımsızlık haykırışını Samsun'a çıkarak tüm dünyaya duyurduğu gündür. Milli Mücadelenin dalga dalga Anadolu'ya yayıldığı, milletimizin makus talihini yenerek, adeta kendi küllerinden doğduğu bu varoluş destanını, gençlerimiz iyi anlamalı ve kavramalıdır. Tarihin akışını değiştiren böylesine önemli bir gün, geleceğimizin teminatı olan genç arkadaşlarımız tarafından iyi idrak edilmelidir. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı uğruna aziz vatanımıza, aziz canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS