Başkan Öztürk'ün 'Cumhur ittifakı' memnuniyeti

Başkan Öztürk'ün 'Cumhur ittifakı' memnuniyeti

SİVAS'ın Kangal ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, AK Parti ve MHP ittifakının Anadolu insanını memnun etiğini söyledi.

Hakan KALELİ/SİVAS, (DHA)- SİVAS'ın Kangal ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, AK Parti ve MHP ittifakının Anadolu insanını memnun etiğini söyledi.

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, AK Parti ve MHP arasında yapılan 'Cumhur İttifakı' konusunda değerlendirmede bulundu. 

Başkan Mehmet Öztürk, Türkiye’nin zorlu süreçlerden geçtiğine dikkat çekerek, "Bir daha bu millete böyle bir şey yaşatmasın dediğimiz bir süreçten geçtik biz. 15 Temmuz süreci. O vatanın evlatları, vatanını, milletini seven büyüklerini dinleyerek sokaklara dökülüp dünyada hiç örneği olmayan bir kalkışmayı bastırdılar. Yani F 16’sına değnekle kafa tutan o yürekli insanlar, merminin üzerine giden yürekli insanlar. 250 civarında şehidimiz ve binlerce de gazimiz oldu. Ama bu vatan topraklarına kimse el süremeyeceğini anlamış oldu. Orada 15 temmuzdan sonra bir Yenikapı ruhu oluştu. Yapılan çalışmaları biz Anadolu’da takdirle karşılıyoruz" dedi.

Gerek Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı, gerek Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı, gerekse Cumhurbaşkanı tarafından oluşturulan birlik ve beraberliğin devam etmesinin Anadolu'da büyük takdir topladığını belirten Başkan Öztürk, şu şekilde konuştu:

"Bizim bir tane ülkemiz var, Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Bunu başkalarına yar etmemek, gelen müdahalelere göğüs germek, böyle bir ruh var. Bu ruh da devam ediyor. Cumhurbaşkanımız ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı bir araya gelip ön görüşme yaptılar. Biz Anadolu’da yaşayan insanlar olarak da bunları takdirle karşılıyoruz. Neden? Ülkenin birliği, bütünlüğü varsa siyasi görüşleri bir tarafa bırakıp bunlarla bir araya gelme imkanlarımız oluyor. Allah'a şükürler olsun. Tek devlet, buna kimse itiraz edebilir mi? Mümkün değil. Bu değerler içerisinde bir araya gelmiş büyüklerimiz bu çalışmayı yürütüyor. Biz de bunları heyecanla takip ediyoruz. Ülkemiz genelinde 2019 yılında yapılacak seçimlerde bir olup, beraber olup ileri doğru yürümek daha büyük Türkiye’nin temellerini atmak için bir araya gelinen milli bir ittifak. Bu  ay yıldızlı bayrağın altında inanan insanlar bu değerlere inanan insanlar bir, beraber olmak zorundalar."


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS