CHP ve derneklerden 19 Mayıs kutlaması

CHP ve derneklerden 19 Mayıs kutlaması

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Sivas Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle anıta çelenk sundu.

İrfan ÖZŞEKER/SİVAS, (DHA)- CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Sivas Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle anıta çelenk sundu.

Kent meydanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinliğe CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun, ADD Sivas Şube Başkanı Niyazi Orhon, Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şube Başkanı Nurten Yanalak, dernek üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Programda sırasıyla CHP İl Başkanlığı, ADD Sivas Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği anıta çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'dan yaktığı meşaleyi gençlere emanet etmesiyle ülkenin her zaman aydınlanmasını sağladığını ifade ederek "Bundan tam 99 yıl önce bir ülkenin kurtuluş meşalesini Samsun'dan yakanlar gençlere emanet ettikleri bu meşale ile ülkenin her daim aydınlanmasını sağlamıştır. İşgal altındaki bir ülkeye bağımsızlık ruhunu 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan aşılayanlar bu bağımsızlığın yegane koruyucusu olarak gördükleri gençlere büyük bir sorumluluk ve armağan vermişlerdir. En karanlık ve zorlu günlerde, ülkeye bir kurtuluş yolunu açan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları, 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattıkları ve 4 Eylül 1919 Sivas Kongresi ile devam eden kurtuluş mücadelesini tam bağımsız demokratik bir Cumhuriyetle taçlandırmış ve bu Cumhuriyetin yetiştireceği aydınlık yüzlere, gençlerimize güvenerek bu büyük mirası onlara emanet etmiştir" ifadelerini kullandı. Coşkun'un ardından ADD Sivas Şubesi adına Ezgi Cihangiroğlu ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şube Başkanı Nurten Yanalak günün anlamını belirten konuşma yaptı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS