Hakan Boyav Sivaslı izleyicileriyle buluştu

Hakan Boyav Sivaslı izleyicileriyle buluştu

SİVAS'ta 7'nci Kitap Günleri etkinlikleri kapsamında Payitaht Abdülhamid dizisinde canlandırdığı Mahmud Paşa rolüyle birçok vatandaşın beğenisini kazanan dizi ve sinema oyuncusu Hakan Boyav, Sivaslı izleyicileriyle buluştu.

Hakan KALELİ/SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta 7'nci Kitap Günleri etkinlikleri kapsamında Payitaht Abdülhamid dizisinde canlandırdığı Mahmud Paşa rolüyle birçok vatandaşın beğenisini kazanan dizi ve sinema oyuncusu Hakan Boyav, Sivaslı izleyicileriyle buluştu.

Buruciye Medresesi'nde düzenlenen program yoğun ilgi görürken Hakan Boyav, sevenlerinin sorularını yanıtlamaya yetişmekte güçlük çekti. Payitaht Abdülhamit dizisinin seyircinin takdirini kazanması konusunda değerlendirmelerde bulunan Hakan Boyav, "Payitaht Abdülhamid dizisine başlarken doğrusu birazcık ürktük çünkü tarihsel bir konuydu bir belgesel değil bir dizi acaba ekranlardan seyirciye ulaşır mı seyircinin takdirini kazanabilir mi bu dizi diye biraz ürktük. Bazı kolay formatlar da olan diziler tutar misal komedi, aşk gibi ama tarihsel bir dizi çok denenmemişti. Fakat Payitaht Abdülhamit yayınlanmaya başladıktan sonra halkın yoğun ilgisini gördüğümüzde fark ettik ki Türk insanı yani bizler kendi tarihimizi bizlerden dinlemeyi özlemişiz. Yani bu önemli bir konu Payitaht Abdülhamit dizisinin başarısında elbette ki senaryonun doğru düzgün yazılmış olmasının etkisi var kostümlerin dekorların çok büyü titizlikle yapılmasının bir etkisi var oyunculukların çok iyi seçilmiş olmasının bir etkisi var anlattığımız tarihsel karakterin çok önemli bir karakter oluşunun etkisi var. Ama bence Türk toplumun kendi tarihini kendi insanlarından dinlemeye başlaması ve bunu özleminde bir etkisi var bunu atlamayalım. Bundan sonra kendi tarihimizin kendimizin anlattığı projelere daha ağırlık vermemiz lazım." dedi. Boyav, gençlere tavsiyelerde bulunarak, şunları kaydetti; "Ülkemizi sevelim, şehrimizi sevelim, semtimizi sevelim ülkemizi sevelim başka bir Türkiye yok bunu benimsesin genç kardeşlerimiz. Bundan sonraki gelecekteki bütün adımlarına evvela ülkenin menfaati için yapsınlar bu çok önemli bir şey yani milliyetçi yanlarını güçlendirsinler bu yanların yıkılmasına izin vermesinler. İkinci söyleyeceğim şeyde genç kardeşlerimiz ilerde çeşitli mesleklerde ülkeye hizmet verecekler ailelerine kendilerine sonradan ülkemize hizmet verecekler genç kardeşlerime buradan ileteceğim en büyük tavsiyem şu olacaktır. Genç kardeşlerim meslek seçerken kalbinizin sesini dinleyiniz bakın bunu unutmayınız kalbiniz sizi en doğru yere götürecektir. Şimdi siz mesleğinizi seçerken çevrenizden size çok şey olur doktor ol mühendis ol başka mesleklerde var kardeşim siz kalbinizin sesini dinleyiniz o sizi doğru yere götürecektir bunu hiçbir zaman unutmayınız." dedi. 

"BAZI KARAKTER OYUNCULARI ÖLMÜŞ OLACAK"

Boyav Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni sezonuyla alakalı gelen bir soru üzerine, "Biliyorsunuz en son bölümde Cülus töreninde bir gaz yayıldı. Kim ölecek, kim kalacak belli değil, tarihsel olarak kalacak kişinin Abdülhamid olduğu belli Mahmut Paşa’da belli 1903’te ölecek ama bir takım oyuncu kardeşlerimiz dizide ölmüş olacaklar zehirlenmiş olacaklar. Ben şimdi burada isim vermeyim. Birinci bölümüm tadını kaçırmayalım bir de ben pek spoiler vermeyi seven biri değilim ağzımdan laf çıkmaz ama bazı oyuncu kardeşlerimiz yeni sezonda olmayacak ama Türkiye’de ki bazı çok önemli aktörlerde Payitaht Abdülhamit kadrosuna katılacak." şeklinde konuştu. Söyleşi sonrasında Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Hakan Boyav’a çeşitli hediyeler takdim etti.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS