İYİ Parti Sivas İl Başkanlığı kongresi yapıldı

İYİ Parti Sivas İl Başkanlığı kongresi yapıldı

İYİ Parti Sivas İl Başkanlığı 1'inci Olağan Kongresini gerçekleştirdi.

Hakan KALELİ/SİVAS, (DHA)- İYİ Parti Sivas İl Başkanlığı 1'inci Olağan Kongresini gerçekleştirdi.Tek liste ile gidilen seçimde Taha Çaykuş, İyi Parti Sivas il başkanlığına seçildi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen kongreye İyi Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Celal Dağgez, İyi Parti Kurucu üyesi Çiğdem Özer ve çok sayıda partili katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ilk olarak Divan Kurulu seçimi yapıldı. Delegelerin verdiği oylarla divan başkanlığına İyi Parti GİK üyesi Celal Dağgez seçildi. Dağgez burada yaptığı konuşmada İyi Parti'nin Türkiye siyasetindeki yerinden bahsederek, gelecek planlarını değerlendirdi. AK Parti hükümetleri döneminde başta Sivas olmak üzere Anadolu pek çok kentin küçüldüğünü ve giderek daha fazla göç verdiğini söyleyen Dağgez, "Sivas, AK Parti iktidara geldiğinden beri göç vermektedir. Sivas deyince akla 2 şey geliyor. Birincisi göç, ikincisi yoksulluk ve emeklilik. Sivas'ı emekli şehri yaptılar." diye konuştu.


Genel İdare Kurulu Üyesi Çiğdem Özer ise Sivas'ın tarihi ve kültürel bir öneme sahip olması nedeniyle Türkiye siyasetinde önemli bir rol üstlendiğini söyledi. Özer, konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çekerken siyasetin insanları ayrıştırmaması gerektiğini söyledi.


İyi Parti Sivas İl Başkanı Taha Çaykuş ise konuşmasına Afrin'de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Türk askeri ve polisine dua ederek başladı. Konuşmasında birlik beraberlik mesajları veren Çaykuş, "Bizim en büyük vaadimiz parlamenter sisteme dönmek olacaktır. Üstünlerin üstünlüğünü yıkacağız. Hukukun üstünlüğünü yeniden tesis edeceğiz. Atatürk ilkelerine bağlı çocuklar yetiştireceğiz. Mutlu insanların, huzurlu ailelerin yaşadığı bir Türkiye gerçekleştireceğiz" dedi.


Daha sonra kongerede yönetim kurulu ve mali raporlar okunarak delegelerin ibrasına sunuldu. Yönetimin ibra edilmesinin ardından tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Taha Çaykuş güven tazeledi. 


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS