Kıbrıs gazilerinden Başkan Aydın'a teşekkür ziyareti

Kıbrıs gazilerinden Başkan Aydın'a teşekkür ziyareti

SİVAS Belediyesinin 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan gazilere yönelik düzenlediği gezi kapsamında gönderilen ikinci kafile Sivas'a döndü.

Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, (DHA)- SİVAS Belediyesinin 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan gazilere yönelik düzenlediği gezi kapsamında gönderilen ikinci kafile Sivas'a döndü. Gaziler Belediye Başkanı Sami Aydın'a teşekkür ziyaretinde bulundu. 

Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonda gaziler, iki kafile halinde üç gün boyunca Kıbrıs'ı gezdi. Belediye Başkan Yardımcıları ve bazı birim müdürlerinin eşliğinde gezilerini tamamladıktan sonra Sivas'a dönen ikinci gazi kafilesi, Başkan Sami Aydın'ı makamında ziyaret ederek gezi programı için teşekkür etti. Gezi boyunca askerlik dönemindeki anılarını yad eden gaziler, şehit olan silah arkadaşlarının kabrinde dua ederek Kıbrıs'ın bağımsızlığı için mücadele ettikleri alanları 44 yıl aradan sonra tekrar görme imkanı buldu. Kıbrıs Barış Harekatı'nda şehit olan kardeşinin mezarını ilk defa ziyaret eden Fatma Sarı ise, "Abimizi Barış Harekatına gönderdik ancak mezarı başında hiç dua edememiştik. Sizlerin sayesinde abimin mezarını gördüm, dua etme imkanı buldum. Hem hüznü hem de mutluluğu bir arada yaşadım" dedi.  

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Hızal ise "Siz göreve geldiğiniz günden bu yana milli, manevi duygulara her zaman önem verdiniz. Bu kapsamda gazilerimizi de gazilik unvanına kavuştukları Kıbrıs'a göndererek farklı bir sevinç yaşamalarına vesile oldunuz. Gazilerimize yüklü miktarda para verseniz; farklı etkinlikler düzenleseniz, bu kadar mutlu olamazlardı. Bu maddiyatla ölçülemeyecek bir sevinç. Size ne kadar teşekkür etsek azdır." diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS