Kurum ve kuruluşlardan 10 Ocak mesajı

Kurum ve kuruluşlardan 10 Ocak mesajı

SİVAS'ta çeşitli kurum ve kuruluşlar yayınladıkları mesajlar ile 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü'nü kutladı.

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta çeşitli kurum ve kuruluşlar yayınladıkları mesajlar ile 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü'nü kutladı.

Basın İlan Kurumu (BİK) Sivas Şube Müdürü Sabri Karakaya, yayımladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Karakaya, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında önemli yeri olduğunu belirterek, "İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazeteci arkadaşlarımızın düzenli bir mesaisi olmadan, halkımızı ve kamuoyunu bilinçlendirmek için verdikleri mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Böylesine önemli bir görevi yerine getiren değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir kez daha kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim" dedi.

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ise mesajında Sivas'ta gazetecilerin ve medya kurumlarının üstün bir hizmet anlayışıyla fedakârca çalıştıklarını ve toplum değerlerine ters düşmeyecek nitelikte yayınlar yaptığını belirterek şöyle dedi:

"Hızla gelişen teknoloji ile birlikte bugün ulaştığımız bilgi çağında, basının önemi daha da arttı. Kamuoyunun hızlı, sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolü çok büyüktür. Kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşların haber alma hakkını ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmek gibi birçok önemli görevler üstlenen gazeteciler, toplumun gözüdür, kulağıdır. Sivas Ticaret Borsası olarak yaptığımız faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması noktasında da her zaman desteklerini gördüğümüz ilimizdeki gazete, radyo, televizyon ve internet medyası olmak üzere tüm medya çalışanlarına teşekkür ediyorum."


'ÇAĞIMIZIN SAYGIN MESLEĞİ'

Sivas Tesviyeciler Ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil 10 Çalışan Gazeteciler Günü'nü yayınladığı mesajla kutladı. Demirgil, "Görevlerini yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesaisi olmadan, yaz-kış demeden halkı bilgilendirmek için verdikleri mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Bu yüzden basın emekçiliği mesleği, özü itibariyle zor fakat özel niteliklere sahip, çağımızın saygın mesleklerinden biridir. İş bu sebeple Gazetecilik mesleğine emek ve gönül veren tüm değerli basın mensupların 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevi başında hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" dedi.

Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu ise mesajında demokrasinin en önemli aracının medya kuruluşları ve fedakâr gazeteciler olduğunu belirterek, "Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği gibi, Basın milletin ortak sesidir. Bir güç, bir okul, bir yol göstericidir. Basınımızın güçlü olması, kamuoyunun da doğru ve hızlı aydınlatılması anlamına gelmektedir. Demokrasinin tabana yayılmasında büyük emek sarf eden gazetecilerimizin yerine getirdiği görev, günümüzün önemli ve sorumluluk isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Bu görevi her türlü imkânsızlığa rağmen zor şartlarda yerine getiren yerel basın, televizyon ve ajans çalışanlarımızın gayretleri takdire şayandır" ifadelerini kullandı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS