Medrese bahçesinde kitap okudular

Medrese bahçesinde kitap okudular

SİVAS'ta Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyesi gençler, Kütüphaneler Haftası nedeniyle tarihi Buruciye Medresesi bahçesinde kitap okuma etkinliği düzenledi.

İrfan ÖZŞEKER/SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyesi gençler, Kütüphaneler Haftası nedeniyle tarihi Buruciye Medresesi bahçesinde kitap okuma etkinliği düzenledi.

TÜGVA İl Temsilciliği üyeleri kitap okuma farkındalığı yaratmak için etkinlik düzenledi. Tarihi Buruciye Medresesi bahçesinde buluşan TÜGVA üyeleri yanlarında getirdikleri kitapları bir saat boyunca okudu. Yaklaşık 50 kişilik grup kitap okuyarak farkındalık oluşturmaya çalıştı. Etkinlik hakkında bilgi veren TÜGVA İl Temsilcisi Erhak Çınar, okumanın ciddi bir iş olduğunu ifade ederek "TÜGVA tüm ülke genelinde Kütüphaneler Haftası kapsamında bir okuma etkinliği düzenliyor. Bugün bir saat boyunca TÜGVA'lı gençler okumanın ciddi bir iş olduğunu göstermek adına farkındalık uyandırmak için geldiler burada bir saat kitap okuyorlar. Biz TÜGVA'da sadece boş zamanlarımızda kitap okumuyoruz, okumayı ciddi bir iş olarak yapıyoruz. Sadece boş zamanlarda kitap okumak bize çok fazla bir şey kazandırmıyor. Bu anlamda her projemizin içinde kitap okuma halkaları ve tahlil halkaları oluşturuyoruz. Bu etkinliği açık alanda Buruciye Medresesi'nin bahçesinde yapıyoruz. Burada amacımız okumanın ciddi bir iş olduğunu insanlara göstermek ve farkındalık yaratmak" dedi. 


FOTOĞRAFLI 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS