Mete Yarar Sivas'ta konferans verdi

Mete Yarar Sivas'ta konferans verdi

SİVAS Belediyesi tarafından organize edilen ve şehre davet edilen Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ile Araştırmacı Gazeteci Cansu Canan Özgen'in konuşmacı olarak katıldığı 'Umudun adı Türkiye' isimli programda, Afrin'de başarıyla yürütülen Zeytin Dalı Operasyonunun bilinmeyenleri masaya yatırıldı.

SİVAS, (DHA)- SİVAS Belediyesi tarafından organize edilen ve şehre davet edilen Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ile Araştırmacı Gazeteci Cansu Canan Özgen'in konuşmacı olarak katıldığı 'Umudun adı Türkiye' isimli programda, Afrin'de başarıyla yürütülen Zeytin Dalı Operasyonunun bilinmeyenleri masaya yatırıldı. 

'Umudun Adı Türkiye' isimli konferansa konuşmacı olarak katılan Mete Yarar, Araştırmacı Gazeteci Canan Cansu Özgen'in sorularını yanıtladı. Sivaslılar tarafından ilgiyle izlenen programa çok sayıda protokolde katıldı. Türk Güvenlik güçlerinin ve Milli savunma sistemimizin geldiği başarılı noktaya dikkat çeken Yarar, Ortadoğu'da yaşanan sorunlar hakkında özel bilgiler verirken günümüz savaş stratejileri ve Ortadoğu da devletlerin siyasi adımlarını anlattı. Yarar, "Türkiye'nin ayağa kalktığı Afrin harekâtıyla bir kez daha mazlumların umudu olduğunu gösterdiğini ve kimsenin artık Türkiye'ye parmak sallama cesaretinde dahi bulunamayacağını belirtti"

Programın sonlarına doğru doğum günü olan Mete Yarar için sürpriz kutlama hazırlandı. Program devam ederken ayağa kalkan Zeynep Hazal adında bir kız çocuğu, 'Mete abi' diye seslendiğinde; salonda sessizlik oldu, kız çocuğunun ikinci seslenişinde cevap veren Mete Yarar, 'efendim' deyip çocuğa söz verdiğinde, 'doğum günün kutlu olsun abi' dedi. Ve salonun ışıkları yandı sahneye pankartla birlikte Sivas Belediyesi logolu yaş pasta getirildi.  İzleyicilerin alkışları eşliğinde Mete Yarar sahneye Belediye Başkanı Sami Aydın'ı da davet ederek yaş pastayı birlikte kestiler. Mete Yarar, Sürpriz doğum günü kutlaması karşısında şaşkınlığını gizleyemezken mutlu olduğunu dile getirdi. Yarar "Şehitlerimiz olmasa biz buralarda bu konuşmaları yapamıyor, buralarda konuşamıyor olacaktık, aslında onlar biz bu organizasyonları yapalım, rahat uyuyalım diye değil;  uyanalım diye şehit oluyor. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. Bu organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ediyorum." dedi. Program sonunda Belediye Başkanı Sami Aydın, Mete Yarar ve Canan Cansu Özgen'e çiçek ve Sivas'a özgü tarihi eserlerin yer aldığı tablolar hediye etti.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS