Miniklerin eserleri görücüye çıktı

Miniklerin eserleri görücüye çıktı

SİVAS Belediyesi tarafından yaz döneminde öğrencilere yönelik açılan kurslar tamamlandı.

SİVAS, (DHA) - SİVAS Belediyesi tarafından yaz döneminde öğrencilere yönelik açılan kurslar tamamlandı. Yaz kurslarını başarıyla bitiren minik kursiyerlerin ürünleri, düzenlenen sergiyle görücüye çıkarıldı.
Çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durarak yaz tatilinde kişisel beceri kazanmaları ve farklı sosyal etkinliklere katılmaları amacıyla düzenlenen yaz dönemi kursları mezunlarını verdi. Resim, taş boyama, ahşap boyama, Kur’an’ı Kerim ve Arapça kurslarını alan öğrencilere sertifika verildi. Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi’ndeki sergi açılışına, Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Halk Eğitim Müdürü Rukiye Toy, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı İlhan Karakoç ile çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.
Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, "Belediyeciliğin sadece kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını gösteren Başkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Belediyecilik anlayışı 1990’lardan sonra sadece kaldırım, yol, asfalt olmadığı, kültürel ve sosyal faaliyetlerin de çok önemli olduğu ortaya çıktı. Çocuklarımızın yaz tatilini verimli geçirmesini sağladığı için Belediye Başkanımız Sami Aydın ve ekibine teşekkür ediyorum. Eğitimle ilgili hangi konuda Belediyeden destek istesek her zaman destek verdiler" ifadesini kullandı.
Yaz döneminde çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durmaları adına başlattıkları çalışmaların meyvelerini verdiğini ifade eden Belediye Başkanı Sami Aydın, "Çocuklarımızın tatilini daha eğlenceli kılmak, tatili eğlenceli kılarken de bir takım beceriler kazandırmak adına başlatmış olduğumuz bu programın bugün başarılı bir şekilde neticelendiğini görüyoruz. Öncelikle bu süreçte emeğini esirgemeyen tüm eğitimci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürümüze ve Milli Eğitim camiasına teşekkür ediyorum. Halk Eğitim Müdüremiz başta olmak üzere bütün halk eğitim camiasına teşekkür ediyorum. Hepimiz bu şehre hizmet etmenin mücadelesini veriyoruz. Temel hedefimiz Sivas’ı daha iyi noktalara taşımak, bizim çocuklarımızı daha donanımlı bireyler haline getirmek, onları her şeyden önemlisi iyi bir insan olarak yetiştirmektir. Bu kapsamda böyle bir çalışmanın yapılmış olması gerçekten takdire şayan inanıyorum ki; bu yaz döneminde çocuklar hem eğlendiler, hem bir takım yeni beceriler kazandılar, hem de sosyal yönlerini güçlendirdiler birçok bilgi ve birikim elde ettiler" dedi.
Başkan Aydın, "Burada bir mahalle içerisinde çok güzel bir kültür alanı oluştu. Özelikle hanım kardeşlerimiz için spordan tutun birçok kurslarımız düzenlendi. Biz bu merkezleri bölgesel olarak çoğaltıyoruz, çoğaltmaya da devam ediyoruz. Bu merkezler bu bölgelerin can damarları. Ne zaman gelsem heyecan duyuyorum, birbirinden güzel eserlerin ortaya çıktığını görüyoruz. Bugün de çocuklarımızın yapmış olduğu eserleri görüyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından başta kurs eğitmenleri olmak üzere öğrencilere teşekkür belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS