Sivas model uçak takımı, Bulgaristan'dan kupalarla döndü

Sivas model uçak takımı, Bulgaristan'dan kupalarla döndü

BULGARİSTAN'da düzenlenen Free Flight Bulgaria Cup ve Free Flight Memorial Bardarov Cup yarışmalarına katılan model uçak serbest uçuş F1H kategorisinde Sivaslı sporcular başarılı dereceler ile yurda döndü.

SİVAS, (DHA) - BULGARİSTAN'da düzenlenen Free Flight Bulgaria Cup ve Free Flight Memorial Bardarov Cup yarışmalarına katılan model uçak serbest uçuş F1H kategorisinde Sivaslı sporcular başarılı dereceler ile yurda döndü.  
4-5 Ağustos Bulgaristan'da düzenlenen model uçak serbest uçuş dünya kupası yarışmalarında F1H kategorisinde temsilen Türk Hava Kurumu(THK) Genel Başkanlığı Sivas ekibini tercih etti. Yarışlarda model uçak serbest uçuş A1 Milli takımı World Cup F1H yarışmasında Sivaslı sporcular Selin Uygur birinci, Çağatay Suvay ikinci, Melih Özüduru üçüncü, Zehra Arsu dördüncü, Hatice Yaren Güler onüçüncü, Yaren Abay ise ondördüncü oldu. Türkiye Model Uçak Serbest Uçuş Milli Takım Antrenörü Yalçın Olgun, rehber öğretmenler Sinan Çoban ve Ayla Çakır yönetiminde yarışmaya katılan sporcuların başarısı sevinçle karşılandı. 
THK Sivas Şube Başkanı Sebahattin Erbıyık, gurur verici sonuçlar aldıklarını ifade ederek, "Atatürk´ün 'İstikbal göklerdedir' veciz sözünün anlamına uygun olarak, 4-5 Ağustos 2018 günlerinde Avrupa semalarında istikbale uçan, Sivas'ımızın yetiştirdiği sevgili gençlerimizi ve onlara rehberlik yapan öğretmenlerimiz başarıyla ülkemizi temsil etti. Sivasımız'ın ismini havacılık tarihine şerefle yazan, yenilmesi zor takımımızın tescilli kahramanlarını yürekten alkışlıyorum. Bizlere bu gururu ve mutluluğu yaşatan gençlerimizi ve öğretmenlerimizi herkes adına kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Bu başarılı çalışmanın gelecek nesillerimize örnek olmasını ayrıca temenni ediyorum. Son birkaç yıldır model uçak alanında ilimiz gençlerinin elde ettikleri bu başarıları yapan bir emek ve alın terinin eseridir. Bu başarılar Sivas'ı ülkemizi genelinde birinci sıraya taşımıştır ve taşımaya devam edecektir. Bu başarıların sürdürülmesinde kararlıyız, azimliyiz ve gururluyuz. Gençlerimizin aldıkları bu dereceler asla tesadüfi değildir" dedi.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS