Sivas'ta çevre yürüyüşü düzenlendi

Sivas'ta çevre yürüyüşü düzenlendi

SİVAS Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Dünya Çevre Günü dolayısıyla yürüyüş programı düzenledi.

İrfan ÖZŞEKER/SİVAS, (DHA)- SİVAS Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Dünya Çevre Günü dolayısıyla yürüyüş programı düzenledi. Yürüyüşte plastik tabak ve bardaktan yapılmış kıyafeti giyen çocuklar büyük ilgi gördü. 
Dünya Çevre Günü dolayısıyla Sivas'ta program düzenlendi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut'un Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başlayan program yürüyüşle devam etti. Yürüyüşe Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Belediye Başkanı Sami Aydın, kurum müdürleri, çocuklar ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı önünde başlayan yürüyüş İnönü Bulvarı üzerinden devam ederek Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde sona erdi. Yürüyüşte ellerinde pankart ve döviz taşıyan çocuklar 'Temiz Dünya, Temiz Çevre' diyerek slogan attı. Yürüyüşte plastik tabak ve bardaktan yapılmış kıyafeti giyen çocuklar büyük ilgi gördü. Program daha sonra AKM'de devam etti. Burada konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, çevre temizliğine gerekli hassasiyetin gösterilmediğini çok ihmal edilen bir konu olduğunu söyledi. Aydın "Biz sorunlarla karşılaştığınız zaman çözüm arayan bir kültürden, tehditleri önceden farkedip sorun olmadan çözüm üreten bir yapıya bir anlayışla kavuşmamız lazım. Bunu yapamadığınız zaman çok sayıda bu cana mal oluyor. Çok sayıda ekonomik değerlere mal oluyor. Bizler sağlığınız için kendiniz için birçok şeyi yaptığınızı zannediyoruz düşünüyoruz. Ama çevresel konularda yapmış olduğumuz ihmallerin faturası en çok bizim sağlığımızı tehdit ediyor. Maalesef bu tehdidin büyüklüğünün farkında değiliz. Minnacık çocuklarımızın yaptıkları geri dönüşümle ilgili çok güzel eserleri görme fırsatımız oldu işte bu çocukları soldurmamak için Çevre konusunda hassasiyet, hassasiyetimizi artırmamıza ihtiyaç var" dedi. 
Konuşmaların ardından Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri halk oyunları gösterisi, Süleyman Sami Kepenek İlkokulu öğrencileri çevre temalı tiyatro ve Vali Zübeyir Kemelek İlkokulu öğrencileri 'Her atık çöp değildir' defilesi ve koro gösterileri seyircilerden büyük alkış aldı.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS