Sivas'ta Jandarmadan kaçakçılık operasyonları

Sivas'ta Jandarmadan kaçakçılık operasyonları

SİVAS'ta jandarma ekipleri tarafından  gerçekleştirilen operasyonlarda çok miktarda kaçak sigara, tütün ve içki ele geçirildi.

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta jandarma ekipleri tarafından  gerçekleştirilen operasyonlarda çok miktarda kaçak sigara, tütün ve içki ele geçirildi. Ayrıca yurda kaçak giriş yaptığı belirlenen göçmenlere de işlem yapıldı.

Sivas İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 19-24 Şubat 2018 tarihleri arasında icra edilen Kaçakçılık ve Organize Suçlar faaliyetleri kapsamında 10 sigara ve içki kaçakçılığı, 4 uyuşturucu madde kaçakçılığı, 1 izinsiz kazı, 1 izinsiz çalıştırma, 3 göçmen kaçakçılığı olayı olmak üzere toplam 19 olaya müdahale etti. Bu kapsamda 2 bin 289 paket sigara, 26 litre içki, 25 gram kubar esrar ele geçirildi. 18’i yabancı uyruklu 38 şüpheli yakalandı. Yabancı uyruklular hakkında işlem yapılırken, bu işlerde kullanılan 3 ticari taksi sahibi ve sürücüsüne 8 bin 156 lira para cezası uygulandı. 

Ayrıca, emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması, kişi hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, sigara ve alkollü içki kaçakçılığına engel olunması, genel sağlık ve ahlakın korunması maksadıyla Jandarma birimlerince ülke genelinde eş zamanlı olarak 24 Şubat'ta düzenlenen 'Müşterek Türkiye Duman uygulaması' faaliyetinde 56 ekip ve 294 personelin katılımıyla 285 işyeri kontrol edildi. Yapılan kontroller sonucunda 320 paket kaçak sigara, 85 bin 982 gram kıyılmış tütün, 20 bin 400 makaron ele geçirildi. Şüphelilere Tütün ve Tütün Mamüllerini izinsiz satmaktan dolayı 21 bin 30 lira idari para cezası kesildi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS