Sivas'tan Mehmetçiğe yardım

Sivas'tan Mehmetçiğe yardım

TÜRK Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'e yönelik harekatı için Sivas'ta muhtarlar tarafından düzenlenen kampanyada elde edilen malzemeler dualar eliğinde Afrin'e gönderildi.

SİVAS, (DHA)- TÜRK Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'e yönelik harekatı için Sivas'ta muhtarlar tarafından düzenlenen kampanyada elde edilen malzemeler dualar eliğinde Afrin'e gönderildi. 

Operasyona destek vermek amacıyla Şeyhşamil, İstiklal, Gültepe, Kılavuz, Yenişehir, Mehmet Paşa, Tuzlugöl, Dörteylül, Mehmet Akif Ersoy ve Yiğitler Mahallesi muhtarları tarafından düzenlenen kampanya sonucunda su, iç çamaşırı, şampuan ve bisküviden oluşan iki TIR'lık yardım malzemesi toplandı.

Kent Meydanında düzenlenen uğurlama törenine mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaşla birlikte Belediye Başkanı Sami Aydın da katıldı. Törende konuşan Gültepe Mahallesi Muhtarı Ahmet Turan Dağaşan, "Biliyoruz ülkemiz çok güçlü, Mehmetçiğin hiçbir şeye ihtiyacı yok ancak bizler de burada boş boş oturmak istemiyoruz. Onların yanında olduğumuzu göstermek için böyle bir kampanya gerçekleştirdik ve bugün topladığımız iki tır yola çıkacak, bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Sami Aydın ise "Silahlı kuvvetlerimiz Afrin’de çok onurlu, seviyeli, insan haklarına riayet eden, adeta kılı kırk yaran, en ufak bir sivilin hayatına mâl olmayacak dünyada örnek gösterilmesi gereken bir mücadele içerisinde. Millet olarak dualarımızla, her türlü imkânlarımızla onların yanında olmaya çalışıyoruz. Topyekün onlara destek olmaya çalışıyoruz" dedi.

Mahalle muhtarlıklarının önemli bir kampanya yaptığını ifade eden Başkan Aydın, "Orada mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Özgür Suriye Ordusu mensuplarına moral ve motivasyon anlamında çam sakızı çoban armağanı derler bizde, imkânları ölçüsünde bir kampanya başlattılar. Bu kampanya Sivas halkını yansıtıyor. Muhtarlarımıza böyle bir düşünce ve kampanyadan dolayı teşekkürlerimi, şükranlarımı iletiyorum. 2 TIR malzeme bugün yola çıkacak ve Sivas olarak oradaki kahramanlarımızın yanında olduğumuzu ifade eden malzemeler ve ekipmanlar onlara ulaşmış olacak. Rabbim onlara yardım etsin, dünyada adaleti yaymak isteyen, dünyaya huzur getirmek isteyen Silahlı Kuvvetlerimize, devletimizi yöneten başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız ve ekibine yardım etsin. Bizim amacımız ülke olarak orayı işgal etmek değil, mücadelemizin asıl sebebi terör unsurlarının bertaraf edilmesi ve oranın yerli halkının huzur içinde yaşaması, Türkiye'nin de güvenli bir sınır hattına kavuşmasıdır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından konvoy dualar eşliğinde yola çıktı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS