STSO'dan eğitime destek

STSO'dan eğitime destek

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından kent merkezi ve 8 ilçe ilköğretim okulunda öğrenim gören 400 öğrenciye kaban ve ayakkabı yardımı yapıldı.

SİVAS, (DHA)- SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından kent merkezi ve 8 ilçe ilköğretim okulunda öğrenim gören 400 öğrenciye kaban ve ayakkabı yardımı yapıldı.

Yardımlar nedeni ile STSO'da program düzenlendi. Programa STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, STSO yönetim kurulu üyelerimiz ve okul müdürleri katıldı. STSO Başkanı Osman Yıldırım, geleneksel olarak yapılan yardımları devam ettireceklerini söyledi. Milli Eğitim Müdürlüğünün tespit ettiği ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerini rahatlıkla sürdürmelerini amaçladıklarını belirten Yıldırım, "İçerisinde bulunduğumuz kış aylarında yardıma muhtaç çocuklar üşümeden, eğitimlerine devam etmelerini istiyoruz. Gerçek ihtiyaçlı öğrencilerimizi incitmeden bu yardımları okul yöneticilerimiz aracılığıyla öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Esasında yardım eden değil; gelişmiş, güçlü ve zengin bir ülkede kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen insanlar görmeyi amaçlıyoruz. Bunun için de sizler eğitimi, bizler de özel sektörü güçlendirmemiz lazım. Çünkü her şey eğitimden geçiyor." diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise "Odamıza çok teşekkür ediyorum. Veren el alan eden üstündür. İşadamlarımızın eğitime destek kampanyasına verdikleri bu desteklere çok teşekkür ediyorum. Bu yardımlarla ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi sevindirmiş olacağız. Katkılarından dolayı başkanımıza ve üyelerini tebrik ediyorum." dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) destekleriyle gerçekleştirilen yardımlar, merkez ve ilçelerdeki ilköğretim okullarında öğrenim gören öğrencilere ulaştırılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS