Vali Gül: Sivas önemli bir merkez kazandı

Vali Gül: Sivas önemli bir merkez kazandı

SİVAS Valisi Davut Gül, İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) yönetim kurulu toplantısı ve proje kapanış etkinliğine katıldı.

SİVAS, (DHA)- SİVAS Valisi Davut Gül, İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) yönetim kurulu toplantısı ve proje kapanış etkinliğine katıldı.
İlk olarak İŞGEM yönetim kurulu toplantısına katılan Gül, ardından proje kapanış toplantısına geçti. İŞGEM Konferans Salonu'nda merkezin faaliyetleri ve projenin etkinliğine vurgu yapan Gül, İŞGEM'in Sivas İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Sivas Organize Sanayi Bölgesi'nin ortaklığında bir şirket olduğunu ifade etti. Gül, "İŞGEM; finansmanı Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) öncülüğünde, Avrupa Birliği destekleri ile Bilim ve Teknoloji Bakanlığımızın koordine ettiği bir program. Açıldığı günden bu zamana Sivas İŞGEM'de yüzde 85'lik doluluk oranı olması çok önemli bir başarı. Diğerleri ile kıyas yapıldığından gerçekten bir adım önde olduğumuzu gösteriyor. Gösterilen ilgiden dolayı girişimcilerimize teşekkür ediyorum." dedi.
Girişimcilerin İŞGEM'e gelme amaçlarının bir mekân kiralamadan ziyade danışmanlık hizmeti ve bilgi birikiminin paylaşılması olduğunu dile getiren Gül, "Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada girişimcilerimize birlikte iş yapma kültürünün geliştirilmesi ile ilgili yardımcı olunacaktır. Kimi zaman ihracat ile kimi zaman finans ile kimi zaman ise o an itibariyle karşılaştıkları sorunların çözümünde danışmanlık hizmeti vermeye devam edilecektir." ifadelerini kullandı.
İŞGEM için hayata geçirilen projeye de değinen Gül, "42 milyon TL'lik projedeki amaç yeni girişimcilerin olması ve ilk defa ürettikleri ürünlerin ülkemiz ve dünya piyasasına çıkmasıdır. Bir anlamda emekleme döneminin burada başarılı bir şekilde yürütülmesidir. Sivas önemli bir merkez kazandı. Girişimcilerimiz önemli bir merkez kazandı. İŞGEM'de doluluk yüzde 85 diyoruz ama isteseydik yüzde 100'de olurdu. Müracaat edenlerin hepsine yer tahsis edilmedi. Girişimciliğin istediğimiz kriterlere uygun olmasını arzuladık. Dolayısıyla da seçerek aldık. Ayrıca İŞGEM için iki ayrı pozisyonda personel alımımız olacak." diye konuştu.
Programda ayrıca Proje Takım Lideri Leif Grahm ile ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kılcı da birer konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından İŞGEM Kuluçka Merkezi gezildi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS