Vali Gül; "Tapu Bölge Müdürlüğümüz aynı yerde hizmet verecek"

Vali Gül; "Tapu Bölge Müdürlüğümüz aynı yerde hizmet verecek"

SİVAS Valisi Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Tapu ve Kadastro 20'nci Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

SİVAS, (DHA)- SİVAS Valisi Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Tapu ve Kadastro 20'nci Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Basın toplantısında ilk olarak söz alan Bölge Müdür Vekili Erol Er, slaytlar eşliğinde bir sunum gerçekleştirerek yaptıkları faaliyetler hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.
Daha sora söz alan Vali Davut Gül, Türkiye'nin her tarafında olduğu gibi Sivas'ta da tapu işlemlerinin önemli bir kısmının aynı gün sonuçlandığına dikkati çekerek, "Tapu işlemleri aynı zamanda mülkiyet işlemleri. Dolayısıyla da bir hassasiyet gerektiriyor. İnsanların devlete güvenerek tapusunu alıp evlerinde sakladıkları mülklerinin alımında, satımında, intikalinde daha hassas davranılması gerekiyor. Bu hassas davranmada da ister istemez bir kontrol mekanizması var ve bu süreç zaman alıyor. Ama baktığımızda görüyoruz ki, anketlerde bunu gösteriyor, yüzde 99'larda bir memnuniyet oranı var. Gönül ister ki bu yüzde 100 olsun" dedi.
Kurumun aynı bölgede hizmet vereceğini ve küçük de olsa memnuniyetsizliğin fiziki şartlardan kaynaklandığını dile getiren Gül, "Muhtemelen memnun olmayanların önemli bir kısmının gerekçesi fiziki şartlar. Yan tarafta Sivas İl Özel İdaresi'ne ait makine ikmal tesisleri var. Bu tesislerimizi Sivas 1'inci Organize Sanayi Bölgesi tarafına taşıyacağız. Dolayısıyla da buradaki arazimizi Sivas Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğümüze vererek yeni bir bina yapılmasını arzuluyoruz" diye konuştu. Birçok kurumun binasını yenilediklerini hatırlatan Gül, "Binalar yapıldığında binaların önemi anlaşılmıyor. Binalar yapılmadığında önemi anlaşılıyor. Bina olduğunda insanlarda şöyle bir intiba oluşabiliyor. 'Bina yapıldı ama bunun bize ne faydası var? Memurlar içerisinde oturacaklar.' Bu böyle değil. Tapu işlemlerine geldiğinizde buradaki fiziki şartları gördüğünüzde buradaki binanın iyiliği ya da kötülüğü sizin işlerinizi, işlemlerinizi etkiliyor. Dolayısıyla bize bu faydası var. İyi şartlarda hizmet alırsak bize çok faydası var. Binanın fiziki şartları kötüyse, iyi şartlarda hizmet alamazsak bundan da olumsuz şekilde etkileniyoruz." şeklinde konuştu. Vatandaş memnuniyetini önemsediklerini yineleyen Gül, "Tapunun akçeli işler yapmasına rağmen dedikodunun oluşmaması, arkadaşlarımızın gayreti ile hakkı ile yapması anlamına geliyor." ifadelerini kullandı. Vali Gül daha sonra kurum binasını gezerek, Bölge Müdür Vekili Erol Er'den bilgi aldı.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS