Dost Eli Aşevi, ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştırıyor

 Dost Eli Aşevi, ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştırıyor

TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçe Belediyesi, evlerinde yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı, engelli ya da kimsesiz vatandaşlara her gün sıcak yemek ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyor.

TEKİRDAĞ,(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçe Belediyesi, evlerinde yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı, engelli ya da kimsesiz vatandaşlara her gün sıcak yemek ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyor.

Sabahın erken saatlerinde hazırlanmaya başlayan yemekleri güler yüzlü personeliyle her gün tek tek 271 ailenin evini ziyaret ederek ulaştıran Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi toplamda 718 kişinin evinde sıcak yemek ihtiyacını karşılıyor.

EŞKİNAT: “BU ŞEHİRDE KİMSE AÇ KALMAYACAK”

Yapılan hizmeti kutsal bir görev olarak nitelendiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bizler Süleymanpaşa ilçemizde sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye çalışıyoruz. Belediye başkanlığına aday olduğum ilk gün söylediğim bir söz var; ‘Bu şehirde kimse aç kalmayacak’ Bu doğrultuda kurduğumuz Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Aşevi ile her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtıyoruz. Aşevi’nde hazırlanan yemeğimizi kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“SÜLEYMANPAŞA PAYLAŞMAKLA, KARDEŞLİKLE, SEVGİ İLE BÜYÜYEN BİR ŞEHİR”

Evlerinde yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı, engelli yada kimsesiz tanıdığı bildiği olanların Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’ne ulaşmasını rica eden Başkan Eşkinat, “Şehrimizin dört bir yanına sıcak yemek ulaştırıyoruz. Tam sayı şu an 718 kişi. Ancak vatandaşlarımızdan ricamız bizlerin bilmediği evlerinde yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı, engelli ya da kimsesiz vatandaşımız var ise bize bildirmesi. Süleymanpaşa paylaşmakla, kardeşlikle, sevgi ile büyüyen bir şehir. İşte sosyal belediyecilik de tam olarak bu” diye konuştu.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS