Şarköy'de saldırıya uğrayan Atatürk büstü, depoya kaldırıldı 

 Şarköy'de saldırıya uğrayan Atatürk büstü, depoya kaldırıldı 

TEKİRDAĞ'ın Şarköy ilçesinde kullanılmayan öğretmenevi bahçesinde bulunan ve kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğrayan Atatürk büstü, onarıldıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından depoya kaldırıldı.

Nuri ÇAĞLAR/ŞARKÖY (Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ'ın Şarköy ilçesinde kullanılmayan öğretmenevi bahçesinde bulunan ve kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğrayan Atatürk büstü, onarıldıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından depoya kaldırıldı.


Şarköy'ün Cumhuriyet Mahallesi'nde 150 kapasiteli öğretmenevi, 2013 yılında zarar ettiği gerekçesiyle kapatıldı. O tarihten bu yana atıl durumda bulunan binanın bahçesinde bulunan Atatürk büstü, geçen hafta henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından saldırıya uğradı. Atatürk'ün gözleri kırmızı renge boyanarak tahrip edildi, kaidede bulunan Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik, Devletçilik ve İnkılapçılığı simgeleyen kitapçıklar ise kırıldı. Belediye tarafından onarılan Atatürk büstü, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından depoya kaldırıldı. 


Şarköy İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mümin Bayır, "Kullanılmayan atıl durumdaki öğretmen evinin müdürlüğümüzle alakası yok.Milli Eğitim Bakanlığı tasarrufunda, Atatürk büstünü tekrar zarar görmemesi için depoya kaldırıp muhafaza altına aldık" dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS