Avrupa Birliği’nden, Süleymanpaşa Belediyesi’ne dev ödül

Avrupa Birliği’nden, Süleymanpaşa Belediyesi’ne dev ödül

TEKİRDAĞ Süleymanpaşa ilçesi Belediyesi, kültür, sanat ve insan odaklı çalışmaları sayesinde Avrupa Birliği Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından verilen “Avrupa Diploması” ödülüne layık görüldü.

TEKİRDAĞ,(DHA)-TEKİRDAĞ Süleymanpaşa ilçesi Belediyesi, kültür, sanat ve insan odaklı çalışmaları sayesinde Avrupa Birliği Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından verilen “Avrupa Diploması” ödülüne layık görüldü.


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, kültür, sanat ve insan odaklı çalışmaları ve kardeş şehirler ile kurduğu iyi ilişkiler neticesinde Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından “Avrupa Diploması” ödülüne layık görüldü. Kültür, sanat ve insan odaklı çalışmalar ve kardeş şehirler ile kurduğu iyi ilişkiler üzerine Avrupa Konseyi tarafından değerlendirilen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, yeni kurulmuş bir belediye olmasına rağmen köklü belediyelerin birçoğunda olmayan Avrupa Diplomasına sahip oldu.


AB SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NİN PROJELERİNİ ÖVGÜYLE KARŞILADI


Ocak ayı içerisinde Avrupa Birliği’ne yapılan başvuruyu değerlendiren Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin Avrupa Birliği Değerlerine olan katkıları, Sanat, Spor, Kültür faaliyetleri ve ikili ilişkileri ile ilgili projeleri övgü ile karşıladı.


TOPLUMSAL DÖNÜŞÜME DESTEK ÖDÜL GETİRDİ


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin uzun yıllardır var olan belediyelerin yanında 4 yıl gibi kısa bir sürede gerçekleştirdiği projeler neticesinde başlattığı toplumsal dönüşüme dikkat çeken Avrupa Birliği jürisi, Süleymanpaşa Belediyesine Avrupa Diploması ödülünü verdi.


EŞKİNAT: “HEM HALKIMIZIN HEM DE TÜRKİYE VE AVRUPA’NIN ÖNEMLİ KURUMLARININ TAKDİRİNİ ALDIK”


Çalışmaların hem vatandaşlar hem de Türkiye ve Avrupa’nın önemli kurumları tarafından takdir edilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bir belediye başkanı daha ne ister ki? 4 yıllık kısa bir zaman diliminde yaptığımız çalışmalarla hem halkımızın hem de Türkiye ve Avrupa’nın önemli kurumlarının takdirini aldık. Uzun yıllardır bu ödülü almak için mücadele veren şehirler, yüzlerce yıllık olup da bu ödülü alamamış belediyeler var. Biz ise sadece 4 yıllık çalışmalarımız ile Avrupa Diploması almaya hak kazandık. Bu ne kadar planlı ve doğru çalıştığımızın göstergesidir.” dedi.


“HEDEFİMİZ AVRUPA ŞEREF BAYRAĞI VE AVRUPA ÖDÜLÜNÜ ALMAKTIR”


Başkan Eşkinat; “Elde ettiğimiz bu başarıdan sonra Süleymanpaşa Belediyesi’nin hedefi sırasıyla Avrupa Şeref Bayrağı ve daha sonrasında da Avrupa Ödülünü almaktır. Bu konuda yeni kurulan bir belediye olarak ilk olma konusunda çalışmalarımız devam edecek. Emeği geçen herkese teşekkür eder, Avrupa Diploması ödülümüzün hayırlı olmasını dilerim” diyerek sözlerini noktaladı.


ÖDÜL HAZİRAN AYINDA FRANSA’DA VERİLECEK


Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından “Avrupa Diploması” ile onurlandırılan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin ödülünün haziran ayı içerisinde Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenecek olan ödül töreninde verileceği açıklandı.


AVRUPA ÖDÜLÜ NEDİR?


Avrupa Ödülü, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) tarafından Avrupa idealini geliştirmekte özellikle faal olan kentleri ve belediyeleri ödüllendirmek üzere 1955 yılında Strazburg’da oluşturulmuştur. Avrupa Ödülü,  Avrupa değerlerine  olan  bağlılıkları,  kardeş  şehir  etkinlikleri,  eğitim,  kültür  ve  spor  alanındaki  karşılıklı  alışverişleri,  Avrupa  etkinlikleri  organizasyonları,  belediye  ve  diğer  yerel  yönetimlere  yönelik  kuruluşlara  üyelikleri  ve  dayanışma  girişimleriyle  öne  çıkan  kent  ve  belediyeleri ödüllendirmektedir. Ödül,  kentlerin ve belediyelerin, Avrupa sahnesindeki görünürlüklerini arttırmalarını ve diğer belediyelerle yeni bağlar kurmalarını sağlamaktadır. Kazananlara ödülleri Haziran ayında Strazburg’da düzenlenen ödül töreninde tüm Avrupa temsilcileri önünde teslim edilir.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS