Çerkezköy Kültür Merkezi'nde sona gelindi

Çerkezköy Kültür Merkezi'nde sona gelindi

TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Kültür Merkezi’nde sona gelindi.

ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Kültür Merkezi’nde sona gelindi. Belediye Başkanı Vahap Akay, "Çerkezköylülerin yıllardır özlemini duyduğu Kültür Merkezi, birçok sanatsal ve kültürel faaliyete ev ahipliği yapacak" dedi. 

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kültür Merkezi'nin yaklaşık 12 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacağını belirterek, "Merkezimiz içinde 735 kişilik konferans salonu, 238 kişilik tiyatro salonu ve fuayeleri ile 3 adet sinema salonu bulunacak. İdari birimler ve fuaye alanlarının yanı sıra 9 adet sanat atölyesi, teknik kütüphane, 3 adet plastik sanatlar sınıfı, 1 adet bilim eğitim sınıfı, 1 adet görsel sanatlar sınıfı ve 5 adet de derslik olacak" dedi.

Yaklaşık 27.6 milyon lira maliyetli Kültür Merkezi projesinin yapımında sona gelindiğini belirten Akay, "Kentimiz için büyük öneme sahip olan Kültür Merkezi projemizin temelini Eylül 2017’de attık. Kültür Merkezimiz en kısa sürede tamamlanarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacaktır. Kentimize değer katacak ve sosyal yaşamımızı daha da güçlendirecek olan, içerisinde tiyatrolarımızı, söyleşilerimizi, panellerimizi ve birçok etkinliğimizi gerçekleştireceğimiz Kültür Merkezimiz şimdiden Çerkezköy’ümüze ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS