Çerkezköy'de 'Yaz Spor Okulları'nın ikinci dönemi başladı

Çerkezköy'de 'Yaz Spor Okulları'nın ikinci dönemi başladı

TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde bu yıl  19 branşta düzenlenen Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun ikinci dönemi 719 öğrencinin katılıyı ile başladı.


ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde bu yıl  19 branşta düzenlenen Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun ikinci dönemi 719 öğrencinin katılıyı ile başladı.

İlk dönemi 2 -20 Temmuz tarihleri arasında yapılan Yaz Spor Okulları'nın ikinci dönemi önceki gün başladı ve 17 Ağustos Cuma günü sona erecek. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, kursların konusunda uzman eğitmenler tarafından verildiğini ve öğrenciler için faydalı olacağına inandığını ifade ederek, "Toplam 19 branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okulu'muzda ikinci dönem eğitimler başladı. Kurslarımıza katılan öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okulu'na toplam 1931 öğrencimiz kayıt yaptırdı" dedi.


Yaz Spor Okulu’nunu ilk döneminde in fazla ilgiyi yüzme branşı görürken, bu branşa toplam 1473 öğrenci kayıt yaptırdı. Yüzme branşından sonra en fazla ilgili futbol görürken, bu branşa da  toplam 474 öğrenci kayıt yaptırdı.  Basketbol kursuna 314, bağlama kursuna 20, bilgisayar kursuna 17, gitar kursuna 72, güreş kursuna 17, halkoyunları kursuna 58, heykel kursuna 25, İngilizce kursuna 182, işaret dili kursuna 43, karate kursuna 127, kort tenis kursuna 38, masa tenisi kursuna 37, okçuluk kursuna 53, resim kursuna 93, satranç kursuna 74, voleybol kursuna 171, yaratıcı drama kursuna 35 olmak üzere bu yıl 19 branşta toplam 1931 öğrenci kayıt yaptırdı.

Yaz Spor Okulu’na katılan öğrencilerin kursların verildiği alana servisler ile götürülüp, getirildiğini ve kurs kıyafetlerinin dağıtıldığını belirten Akay, kursların 29 Ekim Spor Kompleksi’nde, Kartaltepe Piknik Alanı’nda, Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi ile Amfi Tiyatro’da verileceğini sözlerine ekledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS