Çerkezköy'e olimpik yüzme havuzu

Çerkezköy'e olimpik yüzme havuzu

TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesine  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve  yaklaşık 10 milyon liraya malolacak yarı olimpik yüzme havuzunun yapımı sürüyor.

ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesine  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve  yaklaşık 10 milyon liraya malolacak yarı olimpik yüzme havuzunun yapımı sürüyor.


Cumhuriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde 1570 ada 5 parsel üzerinde bulunan 7 bin 725 metrekarelik alan üzerinde yapımına başlanan yarı olimpik yüzme havuzu toplam 500 seyirci kapasiteli olacak. Yüzme havuzunun kaba inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, "Kaba inşaat çalışmalarında sona gelindi. Yüzme havuzunun en kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor" dedi.


Yarı olimpik yüzme hvuzu 25 metre uzunluğunda ve 16 metre genişliğinde olacak. Bodrum kat, zemin kat, 1'nci ve asma kattan oluşacak olan yüzme havuzu bodrum katı 2 bin 100, zemin kat 2 bin 10, 1'nci kat 884 ve asma kat da 159 olmak üzere toplam 5 bin 150 metrekare kapalı alana sahip olacak. Bodrum katında spor salonu, sauna, masaj salonu, dinlenme salonları ve bunlara hizmet eden soyunma odaları, sığınak ve teknik hacimler bulunacak. Zemin katta yüzme havuzu ve soyunma odaları ile idari odalar ve tribünler; birinci katta seyirci lobisi ve tribünler; asma katta da oyun salonu yer alacak.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS