Çorlu ve Ergene'de günde 450 bin ekmek üretiliyor

Çorlu ve Ergene'de günde 450 bin ekmek üretiliyor

TEKİRDAĞ’ın Çorlu ve Ergene Fırıncılar Derneği Başkanı Haşim Yiğit, iki ilçede 80 fırında GÜNDE toplam 450 bin ekmek üretimi yaptıklarını söyledi.

Mehmet YİRUN/ÇORLU(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ’ın Çorlu ve Ergene Fırıncılar Derneği Başkanı Haşim Yiğit, iki ilçede 80 fırında GÜNDE toplam 450 bin ekmek üretimi yaptıklarını söyledi.


Çorlu, Ergene  Fırıncılar Derneği Başkanı Haşim Yiğit, halka en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirterek, bu yıl ramazan pidesi fiyatlarında  yumurtalı  300 gram  pidenin 2 Lira , 600 gram pidenin de 4 lira olduğunu söyledi. Yiğit, "Çorlu ve Ergene ilçelerimizde derneğimize üye 80 fırıncı arkadaşımız bulunmakta olup günde  400 ile 450 bin arasında ekmek üretimi yapılmaktadır. Bu fırınlarda toplam bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Ancak arkadaşlarımızın en büyük sıkıntıları ise aileleri ile bir gün geçirememektir. Bununla ilgili olarak çalışmalarımız var. En azından arkadaşlarımızın bir pazar günü olsun, onlarda aileleri ile bir zaman geçirsin. Bunu bizlerde çok istiyoruz ve olması içinde çalışıyoruz"dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS