Çorlu'da Romanlardan Mehmetçiklere destek

Çorlu'da Romanlardan Mehmetçiklere destek

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde yaşayan Roman vatandaşlar Afrin'de terörist unsurlara yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiklere, destek verdi. 


Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde yaşayan Roman vatandaşlar Afrin'de terörist unsurlara yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiklere, destek verdi.


Çorlu'nun Hıdırağa Mahallesi'nde yaşayan Roman vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçilere destek verdi. Mahalleden araçlarıyla çıkan Romanlar, Atatürk Meydanı, Omurtak Caddesi üzerinden belediye binası önüne geldi. Burada araçlarından inip ellerindeki Türk bayraklarını sallayan vatandaşlar adına Şener Yıldız, konuştu. Yıldız, "Biz Çorlu'da yaşayan Roman vatandaşlar olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanındayız. Gerçekleşen operasyonda şehit düşen askerlerimizin ailelerine baş sağlığı, gazilerimize de acil şifalar dilerim. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, bayrağımızın inmemesi, ezanımızın dinmemesi için ordumuzu Afrin'de yalnız bırakmayacağız. Gençlerimiz için, çocuklarımız için, bu güzel vatanımız için canımızı vermeye her zaman hazırız. Gerektiği takdirde vatanımız için can da alır, can da veririz. Devletimizin yanındayız ve biz de gönüllü asker olmak istiyoruz" dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS