Güney Kore'den Çerkezköylü çocuklara yardım

Güney Kore'den Çerkezköylü çocuklara yardım

TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde üretim yapan  Hyosung Tekstil Firması tarafından Çerkezköy'lü çocuklara kırtasiye yardımı yapıldı.

 


Şaban KARDEŞ/ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde üretim yapan  Hyosung Tekstil Firması tarafından Çerkezköy'lü çocuklara kırtasiye yardımı yapıldı. 


Çerkezköy Fatih Mahallesi'ne gelen Güney Kore Menşeli Hyosung İstanbul Tekstil Firması'nın Genel Müdürü Mun Seon Kim, Fatih Mahallesi'nde bulunan çocuklar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı ve mahallede bulunan çocuklara hediyelerini verdi. Çerkezköy'ü biraz daha geliştirmek için bu projeyi uyguladıklarını dile getiren Mun Seon Kim, "Global bir şirket olarak bu tür projeleri diğer ülkelerde de yapmış bulunmaktayız. Çocukların küçükte olsa bu tür okul araç gereçlerini ve ihtiyaçlarını gidermek istedik. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onların geleceğini güzelleştirmek ve onlara yardım etmek için buradayız. Hazırladığımız hediyeleri kabul ederseniz çok mutlu oluruz " dedi. 


'ATALARINIZI VE BİZİM TOPRAKLARIMIZ İÇİN AKAN KANLARI HİÇ UNUTMADIK'

Güney Kore toprakları için yapılanları hiç bir zaman unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını dile getiren Mun Seon Kim, "1950'de sizlerin değerli atalarınız, bizleri ve topraklarımızı müdafaa etmek için 3 bin 365 kilometre yol kat ederek, Güney Kore topraklarımıza toplamda 56 bin 536 kahraman gönderip bizlerin bugünlerde burada sizlerle buluşmamıza vesile olmuşlardır. Toplamda 724 Türk askeri şehit olmuş, kanları bizlerin toprakları için akmıştır. Bizler atalarınızı ve bizim topraklarımız için akan kanlarınızı hiç unutmadık ve akan kanlarınızın kurumalarına ve unutulmalarına hiç müsaade etmedik. Atalarınızın kanları, Güney Kore var oldukça bizde emanet olarak her daim saklı kalacak" dedi.

'VEFA BORCUMUZU ÖDEMEK İÇİN BURADAYIZ'

Türkiye'ye olan vefa borcunu ödemek için burada olduğunu dile getiren Mun Seon Kim, "Atalarınız bizim atalarımızla birlikte aynı cephede savaştıktan sonra, bizler atalarımızın torunları, Türkiye'ye olan vefa borcumuzu ve inancımızı ödemek için bugün burada büyük yatırımlar gerçekleştirip Tekirdağ'a ve Türkiye'ye olan borcumuza da ödemek için vergi sıralamasındaki yerimizi yıllardır kimseye bırakmıyoruz. Kardeşliğimizin ve kader birliğimizin sembolü olan bu küçük okul hediyelerini lütfen kabul edin. Sizler atalarınızın bizlere emanetisiniz" dedi. 


Çerkezköy'de 350'nin üzerinde Türk vatandaşı için istihdam olanağı yarattıklarını dile getiren Kim ," Sizleler birlikte kalkınan ve büyüyen Hyosung ailemiz için Türk vatandaşlarımıza teşekkürü borç biliyorum. Ne zaman bir şeye ihtiyacınız olursa unutmayın,atalarınızın dostları, Çerkezköy'de sizlerle bir arada, buradalar" dedi. Konuşmasının ardından çocuklar için hazırladığı hediyelerle birlikte Mevlana İlk ve Ortaokulu'na giden Mun Seon Kim, okul müdürü Serdar İş tarafından karşılanırken, çocuklara hediyelerini verdi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS