Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı beraat etti

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı beraat etti

TEKİRDAĞ'ın Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 2009 yılı Haziran ayında ihaleye fesat karıştırmak ve evrakta sahtecilik suçundan hakkında açılan dava sonrası önce gözaltına alınıp ardından tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Onur KAYA/KAPAKLI(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 2009 yılı Haziran ayında ihaleye fesat karıştırmak ve evrakta sahtecilik suçundan hakkında açılan dava sonrası önce gözaltına alınıp ardından tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Ekim 2009’da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Mandalı, bugünkü duruşmada beraat etti.


2009 yılı Haziran ayında ihaleye fesat karıştırmak ve evrakta sahtecilik suçundan hakkında açılan dava sonrası önce gözaltına alınıp ardından tutuklanarak cezaevine konulan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı 28 Ekim 2009’da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, o günden bu yana duruşmaları devam ediyordu.


Yerel mahkemenin verdiği 5 yıl 3 ay hapis cezasını Yargıtay esastan bozarak evrakta sahtecilik ve fesatın oluşmadığını, bunun görevi kötüye kullanmak olarak nitelendirilebileceğine hükmederek kararı yeniden yerel mahkemeye gönderdi. Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi’nde daha önce görülen mahkemelerin sonuncusu 23 Şubat’ta yapıldı. Çorlu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararla Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın ve beraberinde yargılanan belediye görevlileri Ahmet Candan, Zabıta Müdürü Recep Küçük, Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak, Hüseyin Avni Ersoy ayrı ayrı beraat etti. Berat haberiyle sevinen Mandalı mutluluğunu ilk önce eşi ve çocuklarıyla paylaştı. Böylelikle 2004 yılından bu yana Kapaklı’da süregelen ‘Mandalı asıldı, asılacak’ söylemleri de son buldu.


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS