Malkara Halk Eğitimi Merkezi'nden yıl sonu sergisi

Malkara Halk Eğitimi Merkezi'nden yıl sonu sergisi

TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2017 – 2018 öğretim yılında “Giyim Teknolojisi, El Sanatları, Makina Nakışı, Ahşap Boyama” düzenlenen kursların yılsonu sergisi açıldı.

Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2017 – 2018 öğretim yılında “Giyim Teknolojisi, El Sanatları, Makina Nakışı, Ahşap Boyama” düzenlenen kursların yılsonu sergisi açıldı.


Belediye Kapalı Düğün Salonu’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla gerçekleştirilen sergi açılış törenine, Kaymakam Erkan Karahan, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, İlçe Müftüsü Safi Çınar, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sevdican Doğan, SYDV Müdürü Selda Köroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Belediye Meclis üyesi Selma Şentürk, Okul Müdürleri, kurs öğretmenleri, kursiyerler ile çok sayıda davetli katıldı. 


"1 YILDA 4239 VATANDAŞIMIZA EĞİTİM VERDİK” 

Malkara Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sevdican Doğan, yaptığı açılış konuşmasında; Halk Eğitim Merkezince 2017 – 2018 Eğitim yılında 26 adet okuma yazma kursunda 311 kursiyere eğitim verdik. Ayrıca, 141 genel ve mesleki kurslarımızda 3928 kursiyerimize eğitim sağladık. Toplamda 4239 vatandaşımıza çeşitli kurslarda eğitim verdik” dedi.   Katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Her düzeydeki, her yaştaki, her yöredeki insanımızın katılacağı en az bir Halk Eğitim faaliyeti mutlaka vardır” diyerek sözlerini tamamladı.


Malkara Kaymakamı Erkan Karahan yaptığı konuşmada; “Halk Eğitim Merkezi kurslarında el emeği ve göz nuru ile yapılan ürünlerden oluşan yılsonu sergimizi açmak üzere her yıl olduğu gibi yine bir araya geldik. Milli Eğitim Bakanlığımız İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle örgün eğitimin yanında yaygın eğitimle bütün vatandaşlarımıza hizmet sunuyor. Kurslara katılan kursiyerlerimize, kurs eğitmenlerimize, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine ve Muhtarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.


Serginin Kurdele kesimi Kaymakam Erkan Karahan ile Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Şentürk tarafından gerçekleştirildi. Sergide kurs öğretmenleri; Ayfer Altay (Dikiş – Nakış), Neşe Akyol (Biçki – Dikiş), Gülseren Çömez (Dikiş – Nakış), Sibel Yıldız (El Sanatları) ve Tunay Mergen (Aşçılık) ile öğrencilerinin yıl boyunca ortaya koydukları el emeği göz nuru birbirinden güzel eserleri dikkatle inceleyen davetliler, kurs öğretmenleri ile kursiyerleri tebrik etti. Programda, Şair Nev’i İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi sergilerdiler. Gösteri sonunda Halk Oyunları ekibi büyük alkış aldı. Son olarak kursiyerler tarafından hazırlanan birbirinden güzel yemekler protokol ve davetliler tarafından afiyetle yenirken, Halk Eğitimi Merkezine de katkı yapıldı.


Halk Eğitimi Merkezi geleneksel yılsonu sergisi 4 Mayıs Cuma akşamına kadar açık olacağı belirtildi.


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS