Malkara'da açık ortaokul ve lise sınavları yapıldı

Malkara'da açık ortaokul ve lise sınavları yapıldı

TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesinde ortaokul ve lise eğitimine örgün olarak devam edemeyen, ancak eğitim hayatlarını tamamlamak isteyen öğrenciler, açık ortaokul ve lise sınavlarına girdi.

 


Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesinde ortaokul ve lise eğitimine örgün olarak devam edemeyen, ancak eğitim hayatlarını tamamlamak isteyen öğrenciler, açık ortaokul ve lise sınavlarına girdi.


Malkara Nurten Hüsnü Pullukçu İlkokulu ve Ortaokulu'nda yapılan Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi 2017 - 2018 eğitim - öğretim yılı ikinci dönem sınavları 3 oturumda yapıldı. Her oturum 2,5 saat sürdü. Sınavlara 24 öğrenci ortaokul, 212 öğrenci ise lise olmak üzere 236 öğrenci girdi.  Sınavda öğrencilere her oturumda her dersten 20'şer soru soruldu. Sınava giren öğrenciler,

hedeflerinin ortaokul ve liseyi dışarıdan bitirip, üniversite eğitimi almak olduğunu dile getirdi.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen ve yüzlerce öğrencinin gireceği sınavlara adaylar, sabahın erken saatlerinden itibaren okulda hazır bulundu. Öğrenciler, kimlik ve sınav başvuru belgesinin kontrolünün ardından sınav salonuna polis ekipleri tarafından üzerleri aranarak alındı.
 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS