Malkara'da eski kaşar peynire 'coğrafi işaret tescil belgesi' alındı

Malkara'da eski kaşar peynire 'coğrafi işaret tescil belgesi' alındı

TEKİRDAĞ'ın Malka ilcesi  Ticaret ve Sanayi Odası, Çorlu Ticaret ve Sanayi odasında gerçekleşen Hazerfen projesi açılış toplantısında Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ve Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof.

Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Malka ilcesi  Ticaret ve Sanayi Odası, Çorlu Ticaret ve Sanayi odasında gerçekleşen Hazerfen projesi açılış toplantısında Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ve Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan tarafından takdim edilen 'Malkara eski kaşar peyniri' coğrafi işaret tescil belgesini aldı.


Tekirdağ'da faaliyet gösteren KOBİ'lere sınai mülkiyet haklarının etkin kullanımı konusunda danışmanlık ve eğitimler verilmesinin yanı sıra, KOBİ'lerin ürün, süreç ve teknoloji inovasyonu yeteneklerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Hezarfen Projesi açılış  toplantısı Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi. Toplantıya Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Çevikelli, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ile davetlilerin katıldı.


Malkara TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, "Tescilini almaya hak kazandığımız 'Malkara Eski Kaşar Peyniri' Coğrafi İşaret Belgesi sayesinde 'Malkara' adının ülke içi ve ülke dışı ekonomide tanınırlığının artması Malkaramıza değer katması Malkara Ticaret ve Sanayi Odası olarak gurur kaynağımız olacaktır" dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS