Malkara'da mera ıslah çalışması yapıldı

Malkara'da mera ıslah çalışması yapıldı

TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesine bağlı Izgar Mahallesi'nde bin 200 dönüm mera ıslahı ve gübreleme çalışması yapıldı.

Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA) -TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesine bağlı Izgar Mahallesi'nde bin 200 dönüm mera ıslahı ve gübreleme çalışması yapıldı. 


Geçim kaynakları hayvancılık olan ve özellikle yaz aylarında hayvan sulaması yönünde büyük sıkıntı yaşayan Izgar Mahallesi'nin ihtiyacının karşılanması için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi harekete geçip, mera ıslahı ve gübreleme çalışmasıyla, hayvan sulama göleti yaptı. Hayvanlarının artık meraya salmalarının sevincini yaşayan Izgar mahalle halkı, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesinden Allah razı olsun bizleri çok büyük bir uğraştan kurtardılar. Kendilerine mahallemize yaptıkları hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz" dedi.


Izgar Mahallesini hayvan sulaması yönünde büyük sıkıntıdan kurtardıklarını belirten Izgar Mahalle Muhtarı Fahrettin Düşünen, "Artık hayvanlarımızı bugünden itibaren meraya salmaya başladık. Muhteşem bir ot verimi olduğunu gördük. Mahallemizde yaklaşık bin 700 küçükbaş hayvan, 500 büyük baş hayvan bulunmakta olup yapılan bu hizmet mahallemize ve hayvan yetiştiricilerine oldukça büyük katkı sağlamıştır. Bizler mahalleli olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a Izgar Mahallesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS