Malkara'nın Çavuşköy Mahallesi'ne Atatürk Anıtı

Malkara'nın Çavuşköy Mahallesi'ne Atatürk Anıtı

TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Malkara ilçesi Çavuşköy Mahallesi'nde yapılan Atatürk Anıtı, törenle açıldı.

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Malkara ilçesi Çavuşköy Mahallesi'nde yapılan Atatürk Anıtı, törenle açıldı.


Çavuşköy Mahallesi'ndeki Atatürk Anıtı açılış törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile davetliler, mahalle sakinleri katıldı. Çavuşköy Muhtarı Erdal Esen, "Bu değerli anıt için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Albayrak'a çok teşekkür ediyorum. Çavuşköy'e Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anıtını kazandırdığı için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.


Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte dört yıllık hizmet süresinde bir çok temel atma töreni ve açılış töreni gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi:


"Bugün bu açılışların en anlamlısını gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz bir lider, komutan ve devlet adamı olan, bugün yurdumuzun dört bir yanında rengini şehit kanından alan, ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanmasını sağlayan, yine bugün yolumuzun dört bir yanında ezan sesinin susmamasını sağlayan, özgürce aldığımız her nefesi borçlu olduğumuz Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, şükran ve sevgimizi ölümsüzleştirecek bir eseri Çavuşköy Mahallemize kazandırmanın mutluluğunu, gururunu hep birlikte sizlerle paylaşıyoruz. Malkara'ya yapılan bütün yatırımlar için Büyükşehir Belediye Başkanıma tekrar sizlerin huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Bizler Ulu Önderimizin gösterdiği yolda muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için 4 yıldır dinlenmeden, yorulmadan, azimle ve gayretle çalışıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Malkara'nın bugün ne değil gelecek 50 yılını markalaştıracak projeleri ilçemizde 4 yılda hayata geçirdik. Bizler Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerini, devrimlerini, Gençliğe Hitabesini, Bursa Nutku'nu hayat tarzı olarak bilen, öğrenen ezberleyen insanlarız. Bizler Ulu Önderimizin açtığı yoldan bıkmadan, yorulmadan, dinlenmeden devam ediyoruz. Bugün özellikle benim altını çizmek istediğim bir konu var, özgürce aldığımız nefesi borçlu olduğumuz Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve onun silah arkadaşlarına, iki ayyaş diyenlerle bizleri aynı yere koymayın. Ben tüm Malkaralı hemşehrilerimin, Atatürk ilkelerine, Atatürk devrimlerine olan bağlılığını biliyorum. İnanıyorum ki pazara kadar değil, seçime kadar değil, mezara kadar bütün Çavuşköy mahallesindeki hemşerilerim, bütün Malkaralı hemşerilerim özgürlükle, demokrasiyle, adaletle, cumhuriyetle kalacaklar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yoldan hiçbir zaman ayrılmayacaklar." 


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Anıtın yapılmasındaki en önemli talebin köy muhtarı ile köy sakinlerinden geldiğini belirterek, "Benim için en güzel özellik budur. Ancak günümüz Türkiye'sinde dünyanın saydığı, dünyanın kendine önder kıldığı bizim İstiklal Savaşımızın lideri, bugünkü varlığımızın nedeni Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının bugün bile zaman zaman siyasetçiler tarafından tenkid edildiğine ve heykellerine saldırıların yapıldığına şahit oluyoruz. Önemli olan yapılan bir heykeli kırmak değil, kılabilirsiniz belki ama onun ideallerini onun kalbimizdeki sevgisini, aşkını asla asla söndüremezler. Geldiğimiz noktada yerel yönetim olarak Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi hizmetlerimizin birçoğunu tamamladık, tamamlamaya da devam ediyoruz.  Biz bu hizmetleri yaptıkça bu hizmetleri takdir etmesi gerekenler, en azından teşekkür etmesi gerekenler, sadece tenkit etmekle günü geçiriyorlar. Ama şunu bilsinler ki altını çizerek söylüyorum Türkiye'de 24 Haziran 2018'de de, 8 Temmuz 2018'de de ve ebediyen İzmir'in dağlarında çiçekler açacak. Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa sesleri Türkiye var oldukça yankılanacak" dedi.


Önlerinde 330 gün bulunduğunu ifade eden Albayrak, "Çalışmalarımız aynen devam edecek. 30 Mart 2019'a geldiğimiz zaman şunu bilsin ki gelip hesap vereceğiz. Öyle 9 ay kala, 10 ay kala bırakıp gitmek yok. Çünkü vatandaş sizi buraya 5 yıllığına seçiyor. Son zamanda Ak Parti İl Başkanı ve yöneticilerinin gayet beni üzen bir beyanatları var. 12-0'ın intikamını alacağız diyor. 12-0 yapan bizim halkımızdır. Halkla derdi olamaz. Halkın tercihine saygılı duyulur. 12-0 oldu diye siz bunu siyasal üslubun aşağısına çekerek bir yere varamazsınız. Bu anıtın değeri maddi değeri hiç önemli değil. Ama bu heykelin manevi değerini, bu heykelin manevi değerini ölçebilecek bir rakamda dünyada icat edilmedi. Bütün Çavuşköylüler burada gezerken gurur duyacaklar. Bugün bu heykelin açılışında çok gururlandım. Ben bu heykeli Çavuşköylü kadınlara emanet ediyorum. Hayırlı olsun diliyorum. Her zaman söylüyorum yolumuz, geleceğimiz hep Mustafa Kemal Atatürk'ün idealleridir. Ne mutlu Türküm diyene" dedi.
 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS