Narkotik Eğitim TIR'ı Kapaklı'da

Narkotik Eğitim TIR'ı Kapaklı'da

İSTANBUl Emniyet Müdürlüğü'nce hazırlanan "Hedef Olma, Hedefsiz Kalma Projesi" kapsamında, vatandaşları narkotik suçlar ve madde ile mücadele konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan Narkotik Eğitim TIR'ı, Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesine geldi.

 


Onur KAYA/KAPAKLI(Tekirdağ),(DHA)- İSTANBUl Emniyet Müdürlüğü'nce hazırlanan "Hedef Olma, Hedefsiz Kalma Projesi" kapsamında, vatandaşları narkotik suçlar ve madde ile mücadele konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan Narkotik Eğitim TIR'ı, Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesine geldi.


Eski belediye meydanında konuşlanan TIR'da hem öğrencilere hem de vatandaşlara uyuşturucunun zararları anlatıldı. 40 metrekarelik salon ve 12 adet dokunmatik ekranı ve 30 farklı uygulama bulunan ve 2015 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Narkotik Eğitim TIR'ında, uyuşturucu kullanımının nasıl anlaşılabileceği, uyuşturucunun insan vücuduna ve organlara etkisi konularında da bilgiler verildi. 

Talep üzerine eğitimlere gittiklerini belirten uzman eğitmen Yücel Salatan,"TIR'ımızda uyuşturucunun zararlarını ve insan vücuduna olan etkilerini sözlü ve görsel olarak öğrenci ve vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Kısa kısa cümlelerle tavsiyelerde bulunuyor, görsellerle uyuşturucu ve madde bağımlılığının zararlarını anlatıyoruz" dedi.
 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS