Nasuh Mahruki'den çocuklara, 'Doğada Liderlik Eğitimi'

Nasuh Mahruki'den çocuklara, 'Doğada Liderlik Eğitimi'

TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi'nin kurduğu ve Tekirdağ'ın en büyük sivil toplum kuruluşu olan Süleymanpaşa Çocuk Kulübü, babalar günü dolayısıyla düzenlediği, 'Babam ve Ben Muhteşem İkiliyiz' etkinliğinin ardından yapılan yarışmalarda dereceye giren 20 çocuğu babası ile birlikte 'Nasuh Mahruki ile Doğada Liderlik Okulu'na götürdü.

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi'nin kurduğu ve Tekirdağ'ın en büyük sivil toplum kuruluşu olan Süleymanpaşa Çocuk Kulübü, babalar günü dolayısıyla düzenlediği, 'Babam ve Ben Muhteşem İkiliyiz' etkinliğinin ardından yapılan yarışmalarda dereceye giren 20 çocuğu babası ile birlikte 'Nasuh Mahruki ile Doğada Liderlik Okulu'na götürdü.


İstanbul'da gerçekleşen etkinlikte babalar ve 5-13 yaş arası çocuklar katıldı. Kahvaltı ile başlayan organizasyon kapsamında çocuklara ip bağlama, gemici düğümü atma, çadır kurma ve işlevselliği olan birçok eğitim verilirken günün ikinci yarısında babalar ve çocuklar Nasuh Mahruki'nin de katılımıyla kano ile göl gezisi yaptılar. Etkinliklerin yanı sıra serbest zamanlarını da öğrenerek ve eğlenerek geçiren Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri Nasuh Mahruki ile doğada gece yürüyüşü yapıp kamp ateşi etrafında ilk gün etkinliklerini sonlandırdılar.


İkinci güne sabah erken saatlerde başlayan çocuklar; sabah yürüyüşü ile başladıkları eğitimde bitkileri ve doğada bulunan hayvanları doğal ortamlarında yakından tanırken günün ikinci kısmını ise tırmanış duvarında tırmanma ve karar verme yeteneklerini geliştirdiler.

Sertifika töreni ile son bulan eğitimin ardından babalar ve çocukları şehre geri dönerken çekilen fotoğraflar ve videolarla 2 gün boyunca yaşadıkları unutulmaz anların keyfini tekrar çıkardılar. 

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS