Samsunlulardan, bolluk aşı etkinliği

Samsunlulardan, bolluk aşı etkinliği

TEKİRDAĞ'ın Kapaklı ilçesi Samsunlular Sosyal Yardımlaşma, Kültür ve Dayanışma Derneği baharın bolluk getirmesi amacıyla Çamlık Park’ta 1’inci Bolluk Aşı etkinliği düzenledi.

Şaban KARDEŞ/ÇERKEZKÖY (Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Kapaklı ilçesi Samsunlular Sosyal Yardımlaşma, Kültür ve Dayanışma Derneği baharın bolluk getirmesi amacıyla Çamlık Park’ta 1’inci Bolluk Aşı etkinliği düzenledi.


Programa AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan ve Metin Akgün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, CHP İlçe Başkanı Kenan Seçkin, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Aday Adayları Akın Yılmaz, Ceylan yanar, Alpay Arı, Ercan Üçel, Sedat Karaduman, CHP Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Arzu Mandalı Sucu, MHP Milletvekili Aday Adaylarıı Selami Hekimoğlu, Recep Çalışkan, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kapaklı Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Kapaklı’da yaşayan Samsunlular ve çok sayıda davetli ile Samsun bölgesinden de çok sayıda konuk katıldı. 


Kurban kesimi ile başlayan etkinlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kısa bir konuşma yapan Kapaklı Samsunlular Sosyal Yardımlaşma, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Önder “Adımız Samsun, soyadımız Kapaklı, memleketimiz Türkiye. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.


Konuşmasına annelerin gününü kutlayarak başlayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da, Samsunlu müteahhitlerin Kapaklı’da yıllık yaklaşık 1500 daire üretiyor. Samsunluları burada ağırlamaktan gurur duyuyorum. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Siz diğer derneklere de örneksiniz. Bize bizden başka dost yok. Siyasi görüşü ne olursa olsun kimseyi ötekileştirmeyelim. Onlar bizim kardeşlerimiz” dedi. Mandalı, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin hayırlı olmasını da temenni etti.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da yaptığı kısa konuşmada “Tüm Annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum. Ramazan ayınızı kutluyorum. Bahar hepimize müjdeler getirsin” dedi. Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar da “Birçok Samsunlu hemşerimiz geçimini kazanmak için gurbette. Bir arada olduğunuz sürece daha iyi kaynaşırsınız” dedi. Kapaklı’da 16-17 bin Samsunlunun olduğunu kaydeden Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer de, "Nüfus olarak baktığımızda Kapaklı’da birer tane Asarcık ve Ladik ilçesi var. Kapaklı’daki Samsunlular çok güzel işler yapıyorlar” dedi.


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer’e, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar’a dernek yönetimi tarafından plaket takdim edilirken, Hadi Uyar da dernek başkanı Mustafa Önder’e Alaçam’ın simgelerini yer aldığı plaket takdim etti.


Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş de; “19 Mayıs Haftasında olmamız dolayısıyla ‘Benim doğum tarihim 19 Mayıs, doğduğum yer de Samsun’dur’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün hemşerisi olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Geleneklerinden, göreneklerinden, köklerinden kopan milletler tarihte var olamaz. Bolluk Aşı’nı Trakya’nın göbeğinde yaşayan ve yaşatan herkese teşekkür ediyorum. Samsun’un 9 milletvekili var. Samsunluların yoğun olduğu bölgelerde de milletvekilleri çıkaracağız. Ayın 21’inde listeler açıklandığında Samsun’un vatanperver evlatlarını listelerde göreceğiz. 24 Haziran’da vatandaşlarımızın değerli oyları ile onları parlamentoya göndereceğiz” dedi.


KEŞKEK AĞALIĞI YARIŞMASI DA YAPILDI


Etkinlikte keşkek ağalığı yarışması da yapıldı. Açık arttırma usulü yapılan yarışta, ağalığı 55 bin liraya Has Acarlar İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Acar aldı. Programda konuklara keşkek ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS