Süleymanpaşa'da 1700 öğrencili yaz kursunu tamamlandı

Süleymanpaşa'da 1700 öğrencili yaz kursunu tamamlandı

TEKİRDAĞ'da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen yaz kurslarına toplam 21 farklı branşta katılan 1700 öğrenci düzenlenen tören ve eğlence ile eğitimlerini tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ'da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen yaz kurslarına toplam 21 farklı branşta katılan 1700 öğrenci düzenlenen tören ve eğlence ile eğitimlerini tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi 100. Yıl Süleymanpaşa Gençlik Merkezi’nde Haziran ayı başında başlayan yaz kursları, 8 haftalık eğitimin ardından düzenlenen törenle sona erdi. Gerçekleştirilen yaz kursları bünyesinde Yüzme, Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis, Okçuluk, Satranç, Mental Aritmetik, Resim, Drama, Halk Oyunları, Keman, Piyano, Bale, Yan Flüt ve Gitar kurslarının yanı sıra İngilizce, Kod Atölyesi ve Kâğıt Telkâri ile Ebru-Deri kursları da açılarak Süleymanpaşa Belediyesi yaz kurslarının 21 branş ile daha geniş kitlelere ulaştı.

Spordan sanata, mental aritmetikten kod atölyesine kadar 21 farklı branşta 1700 öğrencinin faydalandığı yaz kurslarının kapanış törenine katılan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, çocukların ürettikleri eserleri inceleyip yetenekleri doğrultusunda aldıkları eğitimler hakkında bilgi aldı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 21 branşta 1700 çocuğumuzun, gencin yaz aylarında faydalı işler yaptığı ifade ederek, "Gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durduğu bir süreci memnuniyetle geçirdik. Geçen sene sayı 1400’dü. Bu sene 1700 oldu. Demek ki Süleymanpaşa’nın çocuklarının daha fazla gençlik merkezine, daha fazla çocuk kulüplerine ihtiyacı var. Bunları öncelik olarak ele almak lazım. Süleymanpaşa Çocuk Kulübü 8 bin üyesi ile Trakya’nın en büyük sivil toplum örgütünü oluşturdu. Bunu sizin çocuklarınız başardı. O çocuklar kendi demokratik gelişimlerini de sürdürüyorlar. Bizim yaşadığımız eksiklikleri onlar yaşamasın, onlar daha adil, daha eksiksiz bir Türkiye’de yaşasın diye uğraşıyoruz. Bizim de siz ailelerin de hepimizin temel derdi bu" dedi.

Programda Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı mini bir konser verirken, bale öğrencileri ile başlayan gösterilerde neredeyse tüm kursiyerler hünerlerini gösterme fırsatı buldu. Gösteriler sonrası tüm öğrenciler katılım belgelerini teslim aldı ve yaz kursunu başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS