Süleymanpaşa'da, Çanakkale şehitleri için pilav ikramı

Süleymanpaşa'da, Çanakkale şehitleri için pilav ikramı

SÜLEYMANPAŞA(TEKİRDAĞ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçesi belediyesi, Tekirdağ 57. Alay Yürüyüş Komitesi ile birlikte, Çanakkale Savaşı sırasında tüm as

SÜLEYMANPAŞA(TEKİRDAĞ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçesi belediyesi, Tekirdağ 57. Alay Yürüyüş Komitesi ile birlikte, Çanakkale Savaşı sırasında tüm askerleri şehit düşen ve Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat Tekirdağ’a gelerek kurduğu 19. Fırka’ya bağlı 57. Alay ile tüm şehitlerimiz için Orta Cami önünde pilav ve ayran dağıttı.


Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen pilav dağıtımı etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Öte yandan, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünün kutlanacağı 18 Mart 2018’de Tekirdağ’dan 57. Alay’ı simgeleyen bir grubun yürüyerek Çanakkale’ye gideceği belirtilirken, 57. Alay Yürüyüş Komitesi adına açıklamada bulunan Hikmet Selim, “Mustafa Kemal Atatürk Tekirdağ’a 19’uncu Fırka’yı kurmak için gelmeseydi, Kurtuluş Savaşı ve ardından gelen Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden olaylar zinciri yaşanmayacaktı. Bu açıdan, Tekirdağ Cumhuriyetimizin kurulmasında bir başlangıç noktasıdır. Tekirdağ’da bizzat Mustafa Kemal tarafından kurulan 19’uncu Fırka’ya bağlı 57. Alay, Çanakkale Savaşı’nda son askerine kadar şehit düşmüş ve adını tarihe destan olarak yazdırmıştır. Bugün biz de onlar ve tüm şehitlerimizin ruhlarına hediye etmek amacıyla Süleymanpaşa Belediyesi ile birlikte pilav ve ayran dağıtıyoruz. Süleymanpaşa Belediyesi, her zaman yanımızda olduğunu hissettirmiştir. Başta Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat olmak üzere belediyemize ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS