Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden soydaşlara Kırcaali'de iftar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden soydaşlara Kırcaali'de iftar

TEKİRDAĞ Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Bulgaristan'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali Belediyesi'nin de destekleriyle Kırcaali'de düzenlediği iftar yemeği ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

KIRCAALİ(Bulgaristan),(DHA)- TEKİRDAĞ Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Bulgaristan'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali Belediyesi'nin de destekleriyle Kırcaali'de düzenlediği iftar yemeği ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Bulgaristan'ın Kırcaali şehrinde organize edilen iftar yemeğine, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Maramara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan davetliler ve Kırcaali kentinde yaşayan yaklaşık 5 bin soydaş katıldı. 
İftar programında, yaklaşık 5 bin Türk kökenli vatandaş ve Tekirdağ'dan katılan davetliler bir arada iftar yapmanın sevincini yaşadı. İftar programı sonrasında bir konuşma yapan Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, kardeş belediyeler tarafından düzenlenen iftar yemeğinin birlik ve beraberliği pekiştirmesi açısından önemli olduğuna dikkat çekerek bu tür organizasyonların daha fazla yapılması gerektiğini ifade etti.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe de Bulgaristan'da birçok Türk vatandaşın yaşadığını belirterek, "Burada kendimizi hiçbir şekilde yabancı gibi hissetmedik. Trakya'nın genelinde çok sayıda göçmen vatandaşımız var. Ben de göçmen bir ailenin çocuğuyum. Ailem zamanında Bulgaristan'dan göç etmiş Tekirdağ'a. Burada bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Kardeş belediyelerimiz tarafından düzenlenen bu iftar yemeğinde hepinizin oruçlarınızın kabul olmasını diliyorum. Kadir Gecenizi ve yaklaşan Ramazan Bayramını'zı kutluyorum" dedi.
İftar programı sonrasında Kırcaali'de yaşayan Türk protokol üyelerine, Tekirdağlı belediye başkanları tarafından plaket ve hediye takdim edildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS