Tekirdağ'da algı yönetimi ve sosyal medya söyleşisi

Tekirdağ'da algı yönetimi ve sosyal medya söyleşisi

TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında, 'Yalan Nasıl Yakalanır ve Algı Yönetimi, Sosyal Medya' konularında, akademisyen ve yazar Sefer Darıcı ile İletişim Uzmanı Emrah Akçay'ı vatandaşlarla buluşturdu.

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında, 'Yalan Nasıl Yakalanır ve Algı Yönetimi, Sosyal Medya' konularında, akademisyen ve yazar Sefer Darıcı ile İletişim Uzmanı Emrah Akçay'ı vatandaşlarla buluşturdu.


İletişim Uzmanı Emrah Akçay ve akademisyen-yazar Sefer Darıcı tarafından Tekirdağ'da düzenlenen söyleşi ve imza etkinliğinde, yalanı yakalamanın ipuçlarına değinen Akçay ile algı yönetimi ve sosyal medya üzerinden örnekler sunan Darıcı'nın sunumları yoğun ilgi gördü. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Beşevler Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen söyleşi ve imza gününe Tekirdağ halkı yoğun ilgi gösterdi.


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behcet Atlı, Kültür Şube Müdür V. Sedat Akbıyık, personel ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte, İletişim Uzmanı Emrah Akçay, yalanı yakalamanın birçok yolu olduğunu ancak bunlardan en etkili olanının iyi bir gözlem ve sözsüz iletişimin ipuçları yoluyla anlamak olduğunu dile getirdi.


Algı yönetiminin yapılış şekli ve yalanın algı yönetiminde nasıl kullanıldığını anlatan Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi akademisyen-yazar Sefer Darıcı ise, "İletişim teknolojilerindeki gelişmeler ve sosyal medyanın aktif bir şekilde kullanımı özellikle spindoctor olarak ifade edilen algı yöneticileri için bulunmaz bir fırsattır" dedi. Programın sonunda Prof. Dr. Tamer Dodurka, Akçay ve Darıcı'ya teşekkür belgesi verdi. Program, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS