Tekirdağ'da, Karagözgölü Deresi ıslah ediliyor

Tekirdağ'da, Karagözgölü Deresi ıslah ediliyor

TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yürüttüğü dere ıslahı çalışmalarıyla sel, taşkın ve erozyon gibi doğal afetlerin önüne geçerken, çevre kirliliğini de azaltıyor.

TEKİRDAĞ,(DHA)-TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yürüttüğü dere ıslahı çalışmalarıyla sel, taşkın ve erozyon gibi doğal afetlerin önüne geçerken, çevre kirliliğini de azaltıyor.


Görev süresi boyunca il genelinde birçok derenin ıslahını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri,Kapaklı ilçesinde de başladığı dere ıslahı çalışmasıyla, bölgedeki doğal afet riskini azaltacak ve çevre kirliliğinin de önüne geçmiş olacak. Ekipler tarafından sürdürülen ıslah çalışmalar kapsamında, Karagözgölü Deresi’ne 740 metre betonarme U kanal yapılacak. U kanalın genişliği 4 metre, kanal yüksekliği ise 2 metre olacak. Ayrıca kapalı box menfezin yapılacağı derede, menfez genişliği 4, menfez yüksekliği de 2 metre olacak. Sözleşme bedeli 1 milyon 868 bin 550 TL olan Kapaklı ilçesindeki Karagözgölü Deresi, temmuz ayının ortalarına doğru tamamlanması bekleniyor.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS