Tekirdağlı kadınlar, Mahramlı Mahallesi’nde buluştu

Tekirdağlı kadınlar, Mahramlı Mahallesi’nde buluştu

TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçesi Belediyesi ve Süleymanpaşa Kent Konseyi işbirliğinde Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Mahramlı Mahallesi’nde Kadın Buluşması düzenlendi.

TEKİRDAĞ,(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçesi Belediyesi ve Süleymanpaşa Kent Konseyi işbirliğinde Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Mahramlı Mahallesi’nde Kadın Buluşması düzenlendi.


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın eşi Belgin Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Filiz Çelik, Mahramlı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çetin, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Mahramlı Mahallesi kadınları katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan buluşmada köy kahvesinde toplanan kadınlara yönelik Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hilal Kızılözen, Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.


Kadınların hakların ellerinden alınmak istendiğinin altını çizerek bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral; “Bizim anayasada yazılı olan haklarımız ne yazık ki son yıllarda gasp edilmekte. Eğitim hakkımız, sağlığa ulaşma hakkımız, hatta yaşam hakkımız. Bulunduğumuz bölgede belki de bunu çok fazla hissetmiyoruz ama başka şehirlerde kadınların gördüğü şiddeti gazetelerden takip ediyoruz. O halde var olan yazılı olan haklarımıza sahip çıkmak zorundayız. Kendi değerimizin farkına varmak zorundayız. Çünkü kadın olarak biz gerçekten güçlüyüz. Yapamayacağız hiçbir şey yok. Bunun bilinciyle özellikle erkek çocuklarımızı bu şekilde eğitmeliyiz. Bilmeliyiz ki aydınlık geleceği, yarınları sağlayacak olan bizleriz. Bir aydınlanma başlayacaksa bunu hep birlikte bizim şanslı olduğumuzu söylediğim Trakya’dan başlatacağız" dedi.


TÜKETİCİ HAKLARI VE KADIN SAĞLIĞI KONULU SUNUMLAR YAPILDI


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral’ın konuşmasının ardından Av. Gülşen Tufan tüketici hakları ve Doç. Dr. Gamze Varol ise kadın sağlığı konusunda değerli bilgiler paylaştı. Etkinliğe katılan tüm kadınlara çiçek verilmesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan pilav ayran ikramı ile etkinlik sona erdi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS